Czy CS:GO propaguje terroryzm, przemoc i mordowanie?

  • 15.09.2021, 11:48
  • Piotr Bunkowski
Czy CS:GO propaguje terroryzm, przemoc i mordowanie? fot. Graminator / Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Nabór na warsztaty CS:GO w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie nadal trwa. Pojawiły się jednak pewne kontrowersje. Według mieszkańców miasta, Counter-Strike propaguje terroryzm, przemoc i mordowanie. Na te spostrzeżenia odpowiada Katarzyna Korowaj, prowadząca warsztaty.

Trwa nabór do tczewskiej drużyny e-sportowej w Counter-Strike: Global Offensive, która miałaby ćwiczyć w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Pojawiły się jednak pytania odnośnie tego, co CS:GO ma wspólnego z kulturą i sztuką. Jak twierdzą mieszkańcy, na lokalnych portalach informacyjnych w sekcjach komentarzy, Counter-Strike propaguje terroryzm, przemoc i mordowanie.

źródło: tcz.pl

Na te spostrzeżenia odpowiada Katarzyna Korowaj, prowadząca warsztaty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie będę tutaj stawała w opozycji do tego komentarza, bo myślę że to nie jest temat, który jest lekki i ja jako też nauczycielka mam kilka spostrzeżeń na temat tego komentarza.

Pierwszą taką rzeczą, która jest oczywista to jest to, że nasze warsztaty kierujemy specjalnie do osób, które już tą dojrzałość emocjonalną troszeczkę mają i te widełki 16-21 lat nie biorą się byle skąd. 

Druga sprawa jest taka, że my jako dorośli, co włączamy dzieciom? 
Ile tej przemocy przejawia się nie tylko w grze, którą jest CS, ale w ogóle na co dzień? Czy w filmach, czy w animacjach.
Komu dajemy telefon już do ręki na pierwsze gry? 
No, siedmiolatkom albo i lepiej. Nie demonizowałabym samego CS-a. Natomiast na pewno czujność.

E-sport to nie ma być tylko gaming. To nie ma być tylko siedzenie przed komputerem, gdzie te pokłady nerwów są wyładowywane na klawiaturze, myszce, na voice chat-cie. Ten e-sport ma uczyć właśnie kultury, bo zresztą PROsi mają ten balans pomiędzy graniem w grę przed komputerem, siłownią, treningami, spotkaniami z psychologiem. Kulturą jest wszystko co tworzymy, więc CS jak najbardziej! Ja mam nadzieję, że spotkam kulturalnych graczy i właśnie w tym kierunku to będzie szło.

Natomiast, czy ta agresja? 
Nie spotkałam się jeszcze z żadnymi przypadkami w mediach, aby gracz CS-a wyładowywał swoją złość zabijając kogoś w świecie rzeczywistym. Granica jest krucha i wiemy, że przypadki różne są, ale tak jak w każdej dziedzinie.

~ Katarzyna Korowaj, prowadząca warsztatów CS:GO

 

Warto dodać, że zainteresowani dołączeniem do tczewskiej drużyny e-sportowej w CS:GO cały czas mogą wysyłać swoje zgłoszenia. Szczegóły warsztatów i rozmowę na ich temat znajdziecie TUTAJ.

 

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe