Fatalny poranek na drogach

  • 16.09.2021, 09:14
  • Redakcja
Fatalny poranek na drogach fot. twitter KW PSP Gdańsk Kolizja na A1.

Podziel się:

Oceń:

Do trzech wypadków doszło w czwartek w godzinach porannych.

Po godzinie 7:00 na autostradzie A1 na 39 kilometrze, na wysokości Bielawek między węzłami Kopytkowo i Pelplin, na pasie w kierunku Gdańska doszło do zderzenia w ruchu samochodu ciężarowego z osobowym. A1 w kierunku Gdańska była zamknięta.

O szczegółach mówi młodszy kapitan Michał Myrda, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kierowca samochodu osobowego był poszkodowany. Zajął się nim Zespół Ratownictwa Medycznego. W wyniku tego zdarzenia doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym, wskutek czego rozlało się około 650 litrów oleju napędowego na jezdnię. Autostrada musiała zostać zamknięta. 

~ mł. kpt. Michał Myrda, KP PSPS Tczew

 

Strażacy musieli zebrać paliwo za pomocą sorbentu, w związku z tym pasy w kierunku Gdańska były zamknięte na około 3 godziny. Policja kierowała ruch objazdem: węzeł Kopytkowo - DW231 - DK91 - DW229 - węzeł Pelpin.

 


 

To nie jedyne problemy na autostradzie w naszej okolicy. Na A1 na wysokości Rębielcza między węzłami Stanisławie a Gdańsk na pasie w kierunku Gdańska doszło wcześniej (godz. 4:47) do wypadku, w którym samochód ciężarowy najechał na bariery energochłonne. W wyniku zdarzenia zablokowany był jeden pas ruchu, a utrudnienia trwały około 1,5 godziny.
 


 

To jednak nie koniec zdarzeń drogowych o poranku. Tuż przed godziną 8:00 w Pruszczu Gdańskim doszło do pożaru samochodu osobowego na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Przemysłową. Droga krajowa numer 91 w kierunku Tczewa była zablokowana. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Utrudnienia trwały około godziny.

O sytuacji z Pruszczu Gdańskim mówi młodszy brygadier Wojciech Wanat z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kierowca sam usiłował ugasić pożar. Niestety nieskutecznie. Zastępy straży szybko, w 15 minut, ugasiły komorę silnika. 

~ mł. bryg. Wojciech Wanat, KP PSP Pruszcz Gdański

 

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe