Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła nielegalną galanterię wartą prawie 7 milionów złotych

  • 16.09.2021, 11:11
  • Redakcja / Krajowa Administracja Skarbowa
Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła nielegalną galanterię… fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Podziel się:

Oceń:

W trakcie kontroli pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej na chwaszczyńskiej giełdzie, służby ujawniły towary, które naruszały prawa do znaków towarowych znanych firm odzieżowo-galanteryjnych. Podczas dalszego przeszukania, odnaleziono maszyny i szablony służące do przygotowania zastrzeżonych znaków towarowych. Do czynności procesowych zatrzymano pięciu obywateli Bułgarii, którzy sprzedawali fałszywy towar.

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni prowadząc kontrolę na terenie giełdy w Chwaszczynie ujawnili towary, które naruszały prawa do znaków towarowych znanych firm odzieżowo-galanteryjnych. Podczas dalszego przeszukania miejsc, w których znaleziono odzież oraz torebki niezgodne z przepisami prawa własności przemysłowej, mundurowi znaleźli maszyny i szablony służące do przygotowania zastrzeżonych znaków towarowych.

fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Wyroby warte prawie 7 milionów złotych zostały zabezpieczone i przewiezione do Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Do czynności procesowych zatrzymano pięciu obywateli Bułgarii, którzy sprzedawali fałszywy towar.

fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Osobom tym zostały już postawione zarzuty i może grozić im kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 5.

Redakcja / Krajowa Administracja Skarbowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe