Słynny tenor odwiedził Tczew

  • 16.09.2021, 13:20
  • Redakcja / Tv Tetka
Słynny tenor odwiedził Tczew fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Ryszard Karczykowski tenor i pedagog, Honorowy Obywatel Tczewa odwiedził swoje rodzinne miasto.

W środę (15 września) mieszkańcy Tczewa mieli możliwość spotkania z Ryszardem Karczykowskim. Urodzony w naszym mieście słynny tenor spotkał się z mieszkańcami w Centrum Kultury i Sztuki. Wcześniej jednak odsłonił pamiątkową tablicę na budynku, w którym się wychował.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Profesor Ryszard Karczykowski urodził się w 1942 roku w Tczewie. Pierwsze lata swojego życia spędził w domu przy ulicy Kruczej 18 na osiedlu Zatorze. Słynny tenor przyjechał wraz z żoną do Tczewa na specjalne zaproszenie prezydenta Mirosława Pobłockiego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Panie Profesorze chciałbym, aby ta tablica nie tylko była świadectwem, że Pan profesor tutaj był ale była przekazem dla ludzi młodych, że najważniejsze są marzenia. Witam Pana w Tczewie, mieście,  w którym wszystko się zaczęło.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

fot. Tv Tetka

Ryszard Karczykowski jest polskim tenorem, pedagogiem, profesorem sztuk muzycznych, jednym z najwybitniejszych śpiewaków światowych scen operowych i Honorowym Obywatelem Miasta Tczewa. W trakcie swojej kariery śpiewał w operach na całym świecie i był dyrektorem artystycznym Opery Krakowskiej i Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Od wielu lat prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i w Japonii oraz zasiada w jury międzynarodowych konkursów wokalnych.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zwieńczeniem środowego spotkania z mieszkańcami była rozmowa, którą przeprowadził z profesorem Karczykowskim, Krzysztof Dąbrowski. Całość wydarzenia zamknęła cześć artystyczna. Na scenie Centrum Kultury i Sztuki w operowym repertuarze wystąpił Przemysław Radziszewski.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe