Remont 30 kilometrów dróg w powiecie tczewskim

  • 18.09.2021, 14:21
  • Redakcja/ Tv Tetka
Remont 30 kilometrów dróg w powiecie tczewskim fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Starostwo sukcesywnie od kilku lat poprawia jakość dróg powiatowych poprzez modernizację nawierzchni metodą slurry seal. W tym roku wyremontowanych zostanie dziewięć odcinków dróg o łącznej długości blisko trzydziestu kilometrów. W tym dwa odcinki w samym mieście Tczewie.

Remont powiatowych dróg, prowadzony od kilku lat, jest możliwy dzięki współpracy lokalnych samorządów. Pozwala to na współfinansowanie zadań w wysokości 50% Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Starosta i włodarze gmin powiatu tczewskiego wybierają, które odcinki mają zostać wyremontowane metodą slurry seal, która polega na wypełnieniu nierówności i kolein. 

 O remoncie dróg w wywiadzie z Krzysztofem Repińskim w telewizji Tetka  wypowiedział się starosta powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn :

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Już 3 rok trwa remont dróg powiatowych, do dzisiaj jest zaplanowanych remont 70 kilometrów dróg, w zeszłym roku było to 40 km, w tym roku będzie to 30 km. 

~Mirosław Augustyn, starosta tczewski

 

W tym roku w pięciu gminach powiatu tczewskiego wyremontowanych metoda slurry seal ma być dziewięć odcinków:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Remonty odcinków dróg będą realizowane na terenie Gminy Gniew Małe Walichnowy – Polskie Gronowo – Gniew oraz ul. 27 Stycznia), Gminy Tczew (Tczew – Gorzędziej – Rybaki – Gręblin; Turze – Małżewo – Swarożyn; Małżewo – Stanisławie; Bałdowo – Narkowy – Subkowy), Gminy Pelplin (Pelplin – Kulice – Nowa Cerkiew) oraz dwie ulice w Mieście Tczew: ul. 30 Stycznia oraz Jana z Kolna.

 

Remonty odbywają się także w mieście Tczewie. W miniony weekend rozpoczęło się oczyszczanie nawierzchni i wypełnianie ubytków w częściach ulic 30 Stycznia i Jana z Kolna :

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Aby efekt był widoczny potrzeba około dwóch tygodni, dlatego że kamyczki którymi wypełniany jest asfalt muszą się wbić. To wszystko jest potrzebne żeby później móc posprzątać i odmalować.

 

Dlaczego część ulicy Jana z Kolna wzdłuż parkingu na bulwarze nad Wisłą do skrzyżowania z ulicami Zamkową i Sambora nie jest remontowany:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jest to cała ulica należąca do powiatu Tczewskiego,  natomiast odcinki, które nie są zrobione jak się okazało podczas przygotowań należą do miasta Tczew.
 

 

W programie "Pytania do prezydenta" na antenie Telewizji Tetka red. Krzysztof Repiński zapytał prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego o ten odcinek ulicy Jana z Kolna:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

To była ulica, która powstała później,  to miała być ulica dojazdowa do Jana z Kolna, stąd też ma zupełnie inny charakter. Zwyczajowo jest ona nazywana Jana z Kolna, ale tam nie ma żadnych numerów adresowych.

~Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Więcej o remoncie dróg w naszym powiecie obejrzycie państwo w materiale red. Krzysztofa Repińskiego w Telewizji Tetka.

Redakcja/ Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe