Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:06

Dziewczyny z Pogoni zremisowały z Akademią Piłkarską

Piłka nożna kobiet: Weronika Dziadzio i Martyna Tryka zrobiły dwie bramki dla Pogoni w niedzielnym meczu z Akademią Piłkarską LG w Gdańsku.

Autor: KS Pogoń Tczew

W niedzielę, 17 września na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" zremisował 2:2 z Akademią Piłkarską LG. Bramki dla tczewskiej Pogoni zdobyły: Dziadzio Weronika i Tryka Martyna (po jednej).

Przez pierwsze 15 minut meczu tczewianki stworzyły sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Udało się dwa razy, trafienia zaliczyły Weronika Dziadzio, a następnie Martyna Tryka. Dodatkowo trzykrotnie przed utratą bramki zespół przeciwniczek ratowała poprzeczka, a raz obrończyni wybijająca piłkę z linii bramkowej. Po 15 minutach mecz się wyrównał, a swoją pierwszą bramkę zdobyły przeciwniczki. Po przerwie stroną dominującą na boisku była drużyna APLG. Po kilkunastu minutach bramkę wyrównującą z rzutu karnego zdobyła Róża Petsch, strzałem w okienko bramki. Przy stanie 2 do 2 mecz się znowu wyrównał i tak już pozostało do ostatniego gwizdka.