Starogard Gdański: 43 ratowników medycznych złożyło wypowiedzenia. Trudna sytuacja w Kociewskim Centrum Zdrowia

  • 20.09.2021, 12:20
  • Redakcja
Starogard Gdański: 43 ratowników medycznych złożyło wypowiedzenia. Trudna… fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Nadal nie ma porozumienia między medykami a władzami spółki. Ratownicy protestują w związku z warunkami pracy. Sprawdzamy, jak będzie wyglądać praca Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Zespołów Ratownictwa Medycznego, gdy zabraknie kilkudziesięciu specjalistów.

O sytuacji w szpitalu i podjętych przez dyrekcję krokach mówi Sylwia Neubauer, rzecznik Kociewskiego Centrum Zdrowia:
 

Zarząd Spółki spotkał się z przedstawicielem ratowników i zaproponował warunki, które miejmy nadzieję spowodują, że ratownicy zostaną w pracy. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zapytaliśmy przedstawicielkę Kociewskiego Centrum Zdrowia o to, co się stanie jeżeli medykom i Zarządowi Szpitala nie uda się dojść do porozumienia:

 

Dołożymy wszelkich starań, żeby ciągłość pracy szpitala była nieprzerwana, żeby nic nie zagrażało mieszkańcom naszego powiatu i pacjentom, którzy korzystają z usług Kociewskiego Centrum Zdrowia natomiast należy też wspomnieć, że nadal jest w trakcie procedowania konkurs w Narodowym Funduszu Zdrowia, który ma na celu podniesienie finansów dzięki którym można zapewnić wyższe wynagrodzenie pracownikom, ratownikom medycznym. Ten konkurs nadal jest w trakcie rozpatrywania. Jeżeli rozstrzygnięty zostanie po naszej myśli, to być może nawet zwiększy się uposażenie szpitala na wynagrodzenie dla pracowników nawet o 30 proc. Natomiast mówimy tu o dacie dopiero 1 listopada. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kociewskie Centrum Zdrowia miało środki na podwyżki, ale ich nie przyznało?
 

Szpital wyjaśnia, że dotychczas spółka nie otrzymała dodatkowych środków finansowych na wynagrodzenia:

 

Nieprawdą jest to, co wyciekło do mediów, że Szpital otrzymał już jakieś środki a pomimo tego nie chciał podnieść wynagrodzeń. To jest nieprawda. Dalej jesteśmy w trakcie trwania konkursu w NFZ, czekamy na rozstrzygnięcie, czekamy na wyniki. Wrócimy do rozmów z ratownikami. 

- Sylwia Neubauer (Kociewskie Centrum Zdrowia)

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Protest trwa i pojawiają się wypowiedzenia
 

Przypomnijmy, że od 11 września w całej Polsce trwają protesty pracowników branży medycznej, które przybierają różne formy - w tym także rezygnację z pracy. Protestujący medycy chcą większych nakładów finansowych na system opieki zdrowotnej, podwyższenia wynagrodzeń i zwiększenia zatrudnienia w ochronie zdrowia. Zależy im także na podwyższeniu jakości świadczeń, co ma wiązać się z poprawą ich dostępności dla pacjentów. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe