Noga z gazu! Dziś "Edward" na drogach sprawdzi naszą prędkość

  • 21.09.2021, 08:00
  • Redakcja / KPP Tczew
Noga z gazu! Dziś "Edward" na drogach sprawdzi naszą prędkość fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

21 września obchodzimy Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Policjanci z krajów europejskich przeprowadzą działania w ramach projektu "EDWARD" (z ang. European Day Without Road Death). W akcji wezmą też udział funkcjonariusze z Pomorza.

"EDWARD"

 

Projekt pod tą nazwą zapoczątkowany został w 2016 r. Jego ideą jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i zero ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na drogach całej Europy. Działania odbywają się pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego "TISPOL".

 

W działaniach uczestniczyć będą także policjanci z Pomorza. W tym dniu na drogach całego województwa funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego prowadzić będą kontrole drogowe, podczas których sprawdzą stan trzeźwości kierujących, a także wyposażenie pojazdów i ich stan techniczny. Policjanci zdecydowanie będą reagowali na przypadki przekraczania prędkości. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi przestrzegą kierujących przed brawurą za kierownicą.

Policjanci przypominają, że największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niezapięte pasy bezpieczeństwa czy korzystanie w czasie jazdy z telefonu komórkowego. Jednak nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

- KPP Tczew

 

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach!

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe