Mirosław Pobłocki: "Nie można zadłużać miasta w nieskończoność" [ROZMOWA]

  • 21.09.2021, 11:21
  • Redakcja
Mirosław Pobłocki: "Nie można zadłużać miasta w nieskończoność" [ROZMOWA] fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

We wtorkowy poranek, na antenie Radia Tczew prezydent miasta Mirosław Pobłocki był gościem Aleksandry Hotowy. W rozmowie poruszono temat Budżetu Obywatelskiego, miejskich inwestycji i trudności związanych z planowaniem budżetu miasta na rok 2022.

Budżet Obywatelski

 

Jedną z poruszanych kwestii był Budżet Obywatelski. Niedawno zakończyło się głosowanie i decyzją prezydenta wszystkie projekty zostały włączone od realizacji w budżecie miasta w roku 2022. 

 

Podjąłem decyzję, aby w 2022 r. zrealizować wszystkie 17 projektów, które zostały poddane pod głosowanie. 

 

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

 

Sprawy budżetowe zdominowały rozmowę. Wraz ze zmianami związanymi z rządowym programem "Polski Ład", zmienia się także sytuacja finansowa gminy:

 

Cały czas oczekujemy na prognozy dotyczące podatków, w szczególności podatku PIT, co do którego wszyscy mówią o tym, że w wyniku uchwał rządowych samorządy stracą [...] Na razie są zapowiedzi rządowe, że samorządy dostaną jakąś formę rekompensaty. 

 

Mimo trudności, miasto nie chce szukać oszczędności i ograniczać świadczenia pieniężne ponoszone na oświatę czy pomoc społeczną, które są największymi pozycjami wydatkowymi gminy. Tczew nie planuje również podwyżek. Konieczne może okazać się zrezygnowanie lub odstąpienie od niektórych planowanych inwestycji:

 

Wydatki bieżące to poziom 160 milionów.

 


 

Całą rozmowę można odsłuchać poniżej: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe