Nowe mieszkania komunalne już przekazane lokatorom

  • 19.09.2017, 16:15 (aktualizacja 19.09.2017, 19:06)
  • W. Stobba, B. Listewnik
Nowe mieszkania komunalne już przekazane lokatorom

Podziel się:

Oceń:

Osiemnaście rodzin otrzymało klucze do mieszkań w nowo wybudowanym budynku komunalnym przy ul. Prostej. W rozmowie z naszym reporterem, Bartkiem Listewnikiem, nowi lokatorzy nie kryli zadowolenia.

- Czekałam na to mieszkanie 15 lat. Jestem bardzo szczęśliwa, nie spodziewałam się, że mieszkanie będzie tak wyposażone - powiedziała naszemu reporterowi pani Grażyna. - Jest czysto i pięknie. Można już żyć w Polsce w warunkach na miarę XXI wieku - dodała pani Mirosława.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, który wziął udział we wtorkowej uroczystości zaznaczył, że nowe mieszkania otrzymali ci lokatorzy, którzy dbali o swoje dotychczasowe lokale komunalne i nie zalegali z opłatami za czynsz. Miasto ma w swoich planach wybudowanie dwóch kolejnych bloków komunalnych na Zatorzu, które czeka wkrótce rewitalizacja - Będzie to jedno z ładniejszych osiedli w Tczewie - zapowiedział prezydent.

Dodajmy, że budowa bloku komunalnego przy ul. Prostej kosztowała około 2 mln 200 tys. złotych. Inwestycję zrealizowało Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. To już szósty budynek komunalny przy Prostej, gdzie od 2010 roku powstało łącznie 108 mieszkań.

W. Stobba, B. Listewnik

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe