Nowa sygnalizacja świetlna na Wojska Polskiego jeszcze w tym roku

  • 22.09.2021, 08:00
  • Redakcja / UM w Tczewie
Nowa sygnalizacja świetlna na Wojska Polskiego jeszcze w tym roku fot. UM w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Na jednym z najważniejszych skrzyżowań w Tczewie (Wojska Polskiego, Grunwaldzka i Sobieskiego) przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Dotychczasowe tradycyjne światła zastąpi sygnalizacja akomodacyjna, która będzie dopasowywać się do natężenia ruchu.

 

Poprawi to płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Zadanie zrealizuje Eldro Budowa Sp. z o.o. z Żukowa za kwotę 448 tys. zł.

- UM w Tczewie

 

Przeczytaj także: Nowa ścieżka rowerowa na Suchostrzygach i bezpieczna sygnalizacja świetlna na Wojska Polskiego. Ruszyły przetargi

 

Umowa z wykonawcą została podpisana 20 września, a czas realizacji zadania to 90 dni.

 

Sygnalizacja cykliczna zmiennoczasowa (akomodacyjna) - charakteryzuje się ustaloną sekwencją faz, zaś czasy trwania wybranych faz są zmienne i zależne od chwilowych charakterystyk ruchu przesyłanych z detektorów. Przy zmiennej długościach cyklu i sygnałów istnieje możliwość pomijania niektórych faz ruchu.

- visto-project.pl

Redakcja / UM w Tczewie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe