Czy Tczew dyskryminuje Honorowe Dawczynie Krwi?

  • 22.09.2021, 10:08
  • Redakcja / Telewizja Tetka
Czy Tczew dyskryminuje Honorowe Dawczynie Krwi? fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w Tczewie w związku z przepisami komunikacji miejskiej dyskryminującymi kobiety, które oddają krew.

Dyskryminacja w komunikacji miejskiej 

 

Jak informuje radny Łukasz Brządkowski, w czerwcu Rada Miasta podjęła uchwałę, która zmieniła uprawnienia pasażerów do bezpłatnych, a także ulgowych przejazdów komunikacją miejską. Dzięki zmianie udało się objąć bezpłatnymi przejazdami osoby represjonowane. Jednak na tej samej sesji nie udało się zmienić zapisu. który mówi o tym, że Honorowe Dawczynie Krwi I stopnia, aby móc w Tczew korzystać z darmowych przejazdów muszą oddać 18 litrów krwi (tyle samo co mężczyźni) oraz mieć przy sobie odpowiednie zaświadczenie. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Mieliśmy dobry czas żeby ten problem rozwiązać. No niestety ku mojemu zdziwieniu jakby radni zagłosowali przeciw tej zmianie. byłem zmuszony, poinformować organ, który moim zdaniem jest odpowiedni czyli Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Łukasz Brządkowski, radny miejski

 

Rzecznik podejmuje interwencję 

 

Poinformowany o sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Mirosława Pobłockiego z żądaniem udzielenia wyjaśnień w sprawie. Na antenie naszego radia do sprawy odniósł się prezydent:

 

Mamy tam jakiś czas na odpowiedź. W tej chwili temat jest po stronie prawników. Zastanawiamy się jak na to pytanie czy wniosek odpowiedzieć. Myślę. że do tego tematu jeszcze wrócimy. Na razie odpowiedzi nie ma. [...] musimy przeanalizować skutki. Jesteśmy w trakcie umowy z wykonawcą i każda zmiana dotycząca zakresu ulg powoduje pewne konsekwencje finansowe. 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

Redakcja / Telewizja Tetka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Elżunia
Elżunia 23.09.2021, 11:10
Jak ktoś jest honorowym dawcą I stopnia, to ma na to stosowny dokument, a Tczew chce jeszcze zaświadczeń. Może jeszcze podanie, 3 zdjęcia i łubudubu dla prezesa?

Pozostałe