Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 16:10
Reklama

Starogard Gdański: Jak pomóc dziecku pokrzywdzonemu przestępstwem?

W Starogardzie odbyła się konferencja Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Eksperci debatowali jak wspierać najmłodszych doświadczających przemocy.
Starogard Gdański: Jak pomóc dziecku pokrzywdzonemu przestępstwem?

Autor: fot.fdds

Obszar tematyczny

 

Już po raz czwarty Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zorganizowała w Starogardzie Gdańskim konferencję, której tematem przewodnim była pomoc dziecku i rodzinie. W konferencji udział wzięli przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych, których nadrzędnym celem działania jest wspieranie rodziny w procesie wychowawczym. Konferencja miała charakter interdyscyplinarny. Prelegenci prezentowali różne środowiska. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem łączyła szeroko pojęta praca z dzieckiem i rodziną. Konferencja zrealizowana była stacjonarnie. Organizatorzy umożliwili także dostęp do nagrania dla osób, które zapisały się na listę mailingową.

 

Prelegenci

 

  • Hanna Żółkoś-Margońska - przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Gdyni, Kierownik Zespołu ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
     
  • Justyna Podlewska - prawniczka, koordynatorka działu prawnego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.  Członkini czterech kadencji Zespołu Monitorującego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej oraz od 2011 r.
     
  • Anna Krawczak - antropolożka i badaczka Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem UW, doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW, autorka licznych publikacji z zakresu antropologii dzieciństwa.
     
  • dr hab. Izabela Krasiejko – profesor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest autorką 8 książek i ponad stu artykułów, w tym głównie dotyczących asystentury rodziny. Jest prezesem Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Asystentów Rodziny. Ekspertem - doradcą społecznym w Radzie ds. Społecznych, działającej w ramach Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
     
  • Joanna Marszał-Kotas – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, certyfikowana psychoterapeutka systemowa. Jest specjalistką w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.
     
  • dr Wojciech Glac - jest neurobiologiem pracującym na Uniwersytecie Gdańskim i pasjonatem popularyzacji wiedzy o mózgu. Ma na swoim koncie ponad 500 wykładów popularnonaukowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jest organizatorem Dni Mózgu w Trójmieście i laureatem nagrody Popularyzator Nauki w konkursie Serwisu Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

fot. fdds


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama