Przy Ławeczce Romana Landowskiego zapraszali na Festiwal Twórczości Kociewskiej [GALERIA]

 • 27.09.2021, 13:55
 • Aleksandra Kęprowska
Przy Ławeczce Romana Landowskiego zapraszali na Festiwal Twórczości Kociewskiej… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 24 września odbyło się spotkanie na tczewskiej starówce, promujące XIII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego.

Spotkanie było okazją by zaprosić do udziału w festiwalu, który rozpocznie się w poniedziałek, 4 października. 

 

W krótkich programach artystycznych wzięły udział grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Jodełka” i Przedszkola nr 8 oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 i CKZ „Nauka”.

Zgromadzeni mieszkańcy otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez CKZ „Nauka” oraz ulotki z programem festiwalu.

- Wrota Tczewa

 

O  XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego przeczytacie TUTAJ

 


 

HARMONOGRAM XIII FESTIWALU TWÓRCZOŚCI KOCIEWSKIEJ im. Romana Landowskiego

 

Eliminacje:

 

 • 29 września (środa) godz. 9:00 przesłuchania konkursowe w kategorii: utwory wokalne w OPP w Starogardzie Gdańskim (ul. gen. Władysława Sikorskiego 26).
   
 • 4 października (poniedziałek), godz. 9:00 - w MBP w Świeciu, ul. Sienkiewicza 4, w kategorii recytacje poezji i prozy w ramach XII Powiatowego Konkursu „Poeci z Kociewia” (uczestnicy z powiatu świeckiego).
   
 • 5 października (wtorek), godz. 9:00 w MBP w Tczewie - Filia nr 7 ul. ks. Władysława Młyńskiego 4, w kategorii recytacje poezji i prozy (uczestnicy z powiatu tczewskiego) – grupa młodsza: przedszkola i kl. 0 oraz kl. I-III i IV-VI szkół podstawowych.
   
 • 6 października (środa), godz. 9:00 w MBP w Tczewie – Filia nr 7 ul. ks. Władysława Młyńskiego 4, w kategorii recytacje poezji i prozy (uczestnicy z powiatu tczewskiego) – grupa starsza: kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz klasy szkół ponadpodstawowych.
   
 • 7 października (czwartek), godz.9:00 w budynku OPP w Starogardzie Gdańskim, ul. gen. Władysława Sikorskiego 26, w kategorii recytacje poezji i prozy (uczestnicy z powiatu starogardzkiego).

 

Finałowe prezentacje konkursowe w Tygodniu Kociewskim:

 

 • 12 października (wtorek), godz. 9:00 – w kategorii recytacje poezji i prozy w MBP w Tczewie – Filia nr 7 ul. ks. Władysława Młyńskiego 4 – grupa młodsza: przedszkola i kl. 0 oraz kl. I-III i IV-VI szkół podstawowych.
   
 • 12 października (wtorek), godz. 13:30 – wernisaż prac plastycznych i prezentacja juweniliów literackich w Fabryce Sztuk w Tczewie, ul. 30 Stycznia 4.
   
 • 13 października (środa), godz. 9:00 – w kategorii recytacje poezji i prozy w MBP w Tczewie – Filia nr 7 ul. ks. Władysława Młyńskiego 4 – grupa starsza: kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz klasy szkół ponadpodstawowych.
   
 • 13 października (środa), godz. 12:00 - wernisaż prac fotograficznych w OPP w Starogardzie Gdańskim, ul. gen. Władysława Sikorskiego 26.
   
 • 13 października (czwartek), godz. 17:00 - koncert laureatów w kategorii utwory wokalne w OPP w Starogardzie Gdańskim, ul. gen. Władysława Sikorskiego 26.
   
 • 15 października (czwartek) godz. 9.00 – konkurs programów scenicznych (inscenizacji i programów słowno-muzycznych) w CKiS w Tczewie, ul. St. kard. Wyszyńskiego 10.

 

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi:

 

 • spotkanie przy ławeczce Landowskiego w Tczewie - promocja działań festiwalowych - 24 września (piątek) godz. 14:30.
   
 • warsztaty kulinarne „Kociewskie smaki” - 11 października (poniedziałek) w CKZ „Nauka” w Tczewie, ul. Warsztatowa 4
   
 • koncert muzyczny z udziałem wybranych laureatów - 15 października (piątek) godz. 18:00 w CKiS w Tczewie, ul. St. kard. Wyszyńskiego 10.
   
 • promocja publikacji autorstwa Romana Landowskiego wraz z audiobookiem: "Podania, baśnie i legendy z Kociewia, Kaszub, Borów Tucholskich" - 15 października (piątek) godz. 18:00 w CKiS w Tczewie, ul. St. kard. Wyszyńskiego 10 (podczas koncertu muzycznego z udziałem wybranych laureatów).
Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe