Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 23:18

Sportowe Chęci: Lokalni bokserzy z dobrymi wynikami. Sprawdź jakie medale zdobyli reprezentanci Tczewa

W środę, 28 września, na antenie Radia Tczew gośćmi w audycji "Sportowe Chęci" będą młodzi bokserzy Wisły Tczew, którzy zdobyli dwa medale w Mistrzostwach Polski. Przed nimi XXVI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży, na którym pojawią się między innymi zawodnicy z Niemiec, Czech, Szwecji, Rosji i kilkanaście klubów z Polski.

Autor: fot. Wisła Tczew Boks (FB)

Mistrzostwa Polski

W dniach od 20-26 września w miejscowości Jedwabno odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których klub Wisły reprezentowało trzech podopiecznych trenerów Damiana Jewsienii, Patryka Litkiewicza i Damiana Mielewczyka. Dwóch z nich wywalczyło medale w swoich kategoriach:

• Filip Karpinski w kategorii 40 kg zdobył srebrny medal. Warto podkreślić, że w półfinale wygrał już w pierwszej rundzie, przez poddanie za sprawą sekundanta.
  • Maciej Szwindowski, który jest jednocześnie zawodnikiem kadry narodowej. W najbardziej obstawionej kategorii 57 kg zdobył brązowy krążek. W półfinale musiał uznać wyższość przeciwnika, ze względu na to, że pojedynek stoczył z naderwanym mięśniem dwugłowym ramienia.
  • Jędrzej Dziadula w kategorii 80 kg nie zdołał dojść do strefy medalowej i zajął 5 miejsce.

XXVI Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Józefa Kruży.

W sobotę 2 października, w Knybawie w Hotelu Gościniec nad Wisłą odbędzie się turniej bokserski, organizowany przez klub Wisła Tczew. Przybycie na wydarzenie potwierdziły dwa kluby z Czech, trzy kluby ze Szwecji, niemiecki klub z Berlina oraz kluby z całej Polski. Łącznie chęć udziału w walkach zgłosiło 150 zawodników - z Akademii Walki Warszawa z trenerem Grzegorzem Skrzeczem, Elite Fight Club, Bytomska Akademia Boksu z trenerem kadry narodowej Krzysztofem Szotem, Fight Club Toruń, Legia Warszawa, Junior Świątki, Niedźwiedź Kętrzyn, Fight Club Koszalin i kluby z okręgu pomorskiego.

A więcej o Mistrzostwach Polski i weekendowym turnieju już jutro w sportowej audycji na antenie Radia Tczew o godzinie 16:00.