Bieg Na Rzecz Ziemi już w sobotę!

  • 25.09.2017, 12:52 (aktualizacja 02.10.2017, 22:14)
  • Wojciech Stobba
Bieg Na Rzecz Ziemi już w sobotę!

Podziel się:

Oceń:

Tczew będzie w tym roku gospodarzem Biegu Na Rzecz Ziemi. Wydarzenie, które zaplanowano już na najbliższą sobotę 30 września, ma promować postawy proekologiczne i wpisuje się w obchody trwającego właśnie Roku Rzeki Wisły.

W biegu może wziąć udział każdy. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Deklarację uczestnictwa można znaleźć na Facebooku (KLIK!). - Osoby, które nie czują się mocne w bieganiu mogą zapisać się do grupy marszowej - zachęca naszych słuchaczy Anna Peichert, jedna z organizatorek sobotniego wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grupa marszowa wystartuje o 9:30, a biegacze o 10:30. 12-kilometrowa trasa będzie miała swój początek przy moście w Lisewie Malborskim, dalej wałami, przez Most Knybawski, Knybawę i bulwar nadwiślański poprowadzi na Skwer Bohaterów Szymankowa. Tam o godz. 12:00 zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Mostu Tczewskiego. - To stały element Biegu Na Rzecz Ziemi. We wszystkich poprzednich czciliśmy w taki sposób lokalnych bohaterów - dodaje Anna Peichert:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tuż po tej uroczystości, na bulwarze nadwiślańskim rozpocznie się festyn indiański. Zostaną na nim zaprezentowane tańce indiańskie w wykonaniu grupy Huu-Ska Luta z Torunia, która zaprosi do wspólnej zabawy. Pojawią się indiańskie tipi, będą też konkursy z nagrodami:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Bieg Na Rzecz Ziemi, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Pomorski Zarząd Parków Krajobrazowych.

Wojciech Stobba

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe