O menstruacji bez tabu. Czyli jak działa Akcja Menstruacja

  • 02.10.2021, 16:00
  • Aleksandra Hotowy
O menstruacji bez tabu. Czyli jak działa Akcja Menstruacja fot. Akcja Menstruacja

Podziel się:

Oceń:

Akcja Menstruacja prowadzi działania na rzecz walki z wykluczeniem menstruacyjnym.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia, aż 500 mln osób na całym świecie nie ma stałego dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mają miejsce również w Polsce. 

Najnowsze badania pokazują, że w Polsce aż 39% kobiet z ubogich domów musiało zrezygnować z zakupu produktów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków. 

- www.akcjamenstruacja.pl

 

Na froncie walki z wykluczeniem menstruacyjnym

 

"Akcja Menstruacja" prowadzi działania, które mają edukować oraz wspierać w walce ubóstwem menstruacyjnym. Jednym z priorytetowych działań jest zapewnienie w szkołach w całym kraju dostępu do bezpłatnych środków menstruacyjnych (np. podpasek i tamponów). Ponadto rozdają kubeczki menstruacyjne oraz wysyłają paczki z niezbędnymi artykułami do osób potrzebujących pomocy. Szafki ze środkami higienicznymi umieszczane są przez "Akcję Menstruację" w szkolnych toaletach, zapewniając uczennicą dostęp do podpasek i tamponów w sposób dyskretny, z poszanowaniem godności. To co bardzo ważne, to fakt, że prowadzone przez "Akcję Menstruację" działania przełamują tabu jakim jest miesiączkowanie.

Realizowane działania mają charakter kompleksowy, o czym na naszej antenie w "Psychologicznej Audycji Nienazwanej" opowiedziała współorganizatorka działań Julia Kaffka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do tej pory w województwie pomorskim do akcji włączyli się:

fot. akcjamenstruacja/fb

 

"Akcja Menstruacja" to również inne działania wspierające osoby, których nie stać na zakup środków higienicznych. Realizują padshering, a także tworzą "Punkty Pomocy Okresowej". Wizję i misję organizacji możecie poznać na stronie www.akcjamenstruacja.pl.

 

Aleksandra Hotowy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe