Komisja badała przyczyny wypadku w Bałdowie

  • 01.10.2021, 07:27
  • Redakcja / KPP Tczew
Komisja badała przyczyny wypadku w Bałdowie fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciel zarządcy drogi spotkali się w miejscowości Bałdowo, w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku drogowego. Wówczas śmierć poniosła osoba kierująca volkswagena.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

Do takiego zdarzenia doszło 24 września w miejscowości Bałdowo. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym samochód osobowy miał uderzyć w drzewo.

 

Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 38-letnia kierująca volkswagenem jadąc w kierunku Tczewa, w celu uniknięcia zderzenia z nadjeżdżającym samochodem z przeciwnego kierunku uderzyła w drzewo. Niestety kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie zmarła.

~ KPP Tczew

 

29 września w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe