Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 11:42
Reklama Przekaż 1,5 % podatku dla Ewy Misztal

Azymut: Praca

W Tczewie od września realizowany jest projekt Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, który skierowany jest do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia.
Azymut: Praca

Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 realizuje projekt Azymut: Praca - skierowany do osób bezrobotnych z obszaru powiatów tczewskiego, starogardzkiego i wejherowskiego.

W studiu Radia Tczew gościliśmy Martę Michałowską i Patrycję Foremniak z PTE w Gdańsku, które opowiedziały o najnowszym projekcie, który ma być wsparciem na osób po 30 roku życia. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie PROJEKTU oraz pisząc na: [email protected] lub dzwoniąc 58 301 52 46, 518 844 108. 

Poniżej, w pigułce odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań dotyczących działania Azymut: Praca.

1. Do jakiej liczby uczestników projekt jest skierowany, jak długo potrwa i jaka jest jego wartość?

Łączna liczba uczestników projektu: 110 (na 3 powiaty, średnio na powiat 37 osób).

Okres realizacji projektu: wrzesień 2017 – sierpień 2019.

Wartość projektu to 1 521 903,72 zł.

2. Jaki jest główny cel projektu i czego mogą oczekiwać jego uczestnicy?

Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Wejherowie poprzez nabycie kwalifikacji zawodowych oraz/lub nabycie umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego w wyniku udziału w stażach. W ramach projektu dla uczestnika oferujemy:indywidualne doradztwo lub poradnictwo zawodowe lub wsparcie psychologiczne mające na celu pomoc w określeniu ścieżki zawodowej, zawodowe poradnictwo grupowe połączone z elementami technik aktywnego poszukiwania pracy- dot. m.in. wizerunku przed rozmową kwalifikacyjną i autoprezentacja, sporządzania CV i listu motywacyjnego, technik i metod aktywnego poszukiwania pracy, informacji nt. lokalnego i regionalnego rynku pracy, szkolenia i kursy zawodowe kończące się uzyskaniem przez uczestników projektu kwalifikacji/kompetencji zawodowych; - max. 6-miesięczne płatne staże przyuczające do zawodu, zwrot kosztów dojazdu oraz opieki nad dzieckiem/osobą zależną.

3. Kto może być beneficjentem projektu i co zrobić, żeby wziąć w nim udział?

Osoby w wieku 30+ zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tczewie lub Starogardzie Gdańskim lub Wejherowie, w tym: kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maks. ponadgimnazjalne). (Mężczyźni również mogą zostać uczestnikami projektu, o ile należą do grupy osób w wieku 50 lat i więcej, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych lub posiadają niskie kwalifikacje.


 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Absolwent 29.09.2017 16:42
Moje dwie lewe ręce aż się palą do roboty. Gdybym leżał całe życie mniejszą czyniłbym stratę.

Reklama