Azymut: Praca

  • 27.09.2017, 12:22 (aktualizacja 02.10.2017 22:12)
  • Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew
Azymut: Praca
Podziel się:
Oceń:
W Tczewie od września realizowany jest projekt Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, który skierowany jest do osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia.

Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 realizuje projekt Azymut: Praca - skierowany do osób bezrobotnych z obszaru powiatów tczewskiego, starogardzkiego i wejherowskiego.

W studiu Radia Tczew gościliśmy Martę Michałowską i Patrycję Foremniak z PTE w Gdańsku, które opowiedziały o najnowszym projekcie, który ma być wsparciem na osób po 30 roku życia. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji można znaleźć na stronie PROJEKTU oraz pisząc na: [email protected] lub dzwoniąc 58 301 52 46, 518 844 108. 

Poniżej, w pigułce odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań dotyczących działania Azymut: Praca.

1. Do jakiej liczby uczestników projekt jest skierowany, jak długo potrwa i jaka jest jego wartość?

Łączna liczba uczestników projektu: 110 (na 3 powiaty, średnio na powiat 37 osób).

Okres realizacji projektu: wrzesień 2017 – sierpień 2019.

Wartość projektu to 1 521 903,72 zł.

2. Jaki jest główny cel projektu i czego mogą oczekiwać jego uczestnicy?

Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Wejherowie poprzez nabycie kwalifikacji zawodowych oraz/lub nabycie umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego w wyniku udziału w stażach. W ramach projektu dla uczestnika oferujemy:indywidualne doradztwo lub poradnictwo zawodowe lub wsparcie psychologiczne mające na celu pomoc w określeniu ścieżki zawodowej, zawodowe poradnictwo grupowe połączone z elementami technik aktywnego poszukiwania pracy- dot. m.in. wizerunku przed rozmową kwalifikacyjną i autoprezentacja, sporządzania CV i listu motywacyjnego, technik i metod aktywnego poszukiwania pracy, informacji nt. lokalnego i regionalnego rynku pracy, szkolenia i kursy zawodowe kończące się uzyskaniem przez uczestników projektu kwalifikacji/kompetencji zawodowych; - max. 6-miesięczne płatne staże przyuczające do zawodu, zwrot kosztów dojazdu oraz opieki nad dzieckiem/osobą zależną.

3. Kto może być beneficjentem projektu i co zrobić, żeby wziąć w nim udział?

Osoby w wieku 30+ zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tczewie lub Starogardzie Gdańskim lub Wejherowie, w tym: kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie maks. ponadgimnazjalne). (Mężczyźni również mogą zostać uczestnikami projektu, o ile należą do grupy osób w wieku 50 lat i więcej, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych lub posiadają niskie kwalifikacje.


 

 

Aleksandra Kęprowska, Radio Tczew

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Absolwent
Absolwent 29.09.2017, 16:42
Moje dwie lewe ręce aż się palą do roboty. Gdybym leżał całe życie mniejszą czyniłbym stratę.

Pozostałe