Policjanci podsumowali działania "Prędkość". W czwartek wystawili aż 29 mandatów

  • 04.10.2021, 06:03
  • Redakcja / KPP Tczew
Policjanci podsumowali działania "Prędkość". W czwartek wystawili aż 29… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z tczewskiej drogówki w miniony czwartek, 30 września, uczestniczyli w działaniach „Prędkość”. Takie akcje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi w tym czasie objęli również nadzorem miejsca wskazane w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których miało dochodzić do przekroczeń prędkości. Podczas tych działań ukarali 29 kierowców, którzy przekroczyli prędkość.

Poprawa bezpieczeństwa

 

Policjanci na przestrzeganie przepisów zwracają uwagę codziennie, jednak trwające 30 września działania w ramach akcji "Prędkość", zostały ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa:
 

Policjanci z ruchu drogowego pełnili służbę na drogach powiatu tczewskiego i uczestniczyli w działaniach „Prędkość”. Stróże prawa uświadamiali kierujących łamiących przepisy ruchu, jakie zagrożenia niesie za sobą nadmierna prędkość. Mundurowi w trakcie działań skontrolowali 57 samochodów. W 29 przypadkach interwencje zakończyły się nałożeniem mandatów karnych na kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W trakcie czwartkowych działań „Prędkość” funkcjonariusze swoją uwagę skoncentrowali również na miejsca wskazane przez internautów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w których miało dochodzić do przekroczeń prędkości.

- asp. sztab. Dawid Krajewski (KPP Tczew)

 

Odpowiednia prędkość

 

Takie działania prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów:

 

Przypominamy również, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną. Jest to taka prędkość, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę naszego auta, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Policjanci podkreślają, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, obrażenia ciała oraz koszty materialne ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe