Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 23:15

Pogoń Dekpol Tczew z trzecią porażką w tym sezonie

W niedzielę, 3 października zawodniczki z Tczewa rozegrały wyjazdowy mecz z drużyną HydroTruck Radom w ramach siódmej kolejki 1. ligi kobiet w piłce nożnej. Nie udało im się jednak wywalczyć żadnego punktu, przez co Dekpol spadł na 9 miejsce w ligowej tabeli.

Autor: fot. KS Pogoń Dekpol Tczew (FB)

Spadek na 9 miejsce w tabeli

Mecz bardzo źle rozpoczął się dla Pogoni, bowiem już w czwartej minucie po faulu Julii Jędrzejewskiej podyktowany został rzut karny, którego nie zdołała obronić bramkarka Pogoni Natalia Niemaszyk. Tym samym radomianki wyszły na prowadzenie 1:0. Już 4 minuty później w trakcie zamieszania w polu karnym, przeciwniczkę zahaczyła Angelika Kwiatkowska i sędzia bez zawahania ponownie podyktował rzut karny, który również na bramkę zamienił HydroTruck.

Po przespanej pierwszej połowie, Tczewianki ruszyły z większym zaangażowaniem i dynamiką, coraz mocniej napędzając akcję. Niedługo po wznowieniu, sytuację sam na sam mogła wykorzystać Magdalena Sobal, jednak jej strzał minął tylko długi słupek. Mimo większej ilości sytuacji, kilku rzutach wolnych i dogodnych sytuacjach między innymi Viktorii Osowskiej, Magdaleny Sobal, czy Katarzyny Nowak, tczewianki nie potrafiły zamienić ich na bramkę. W końcu to gospodynie zdołały trafić trzeci raz po rzucie rożnym. Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź zespołu Mateusz Sroki, w 75 minucie po celnym dograniu Katarzyny Nowak, ładnie z piłką zabrała się Magdalena Sobal i mocnym uderzeniem z dwudziestego metra pokonała bramkarkę Sportowej Czwórki Radom. Było to jednak za mało i zawodniczki Pogoni wracały do domu bez zdobytych punktów.

Następny mecz Pogoń rozegra już 9 października z zespołem Rolnik Biedrzychowice.