Tczew: Połowa terenu przy dworku może zostać zabudowana. Zmiany dla rejonu Piotrowo-Bajkowo

  • 05.10.2021, 13:54
  • Redakcja
Tczew: Połowa terenu przy dworku może zostać zabudowana. Zmiany dla rejonu… fot. TV Tetka (archiwum)

Podziel się:

Oceń:

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej tczewscy radni przyjęli do realizacji szereg uchwał. Dotyczą one między innymi zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Piotrowo-Bajkowo. Mieszkańcy wyrażali swój sprzeciw przeciwko zabudowie terenu Dworu Piotrowo, tymczasem, ich uwagi zostały odrzucone.

Kolejna zabudowa?

 

Przyjęty przez radnych plan zakłada, że połowa terenu przy dworku może zostać zabudowana. Oznacza to, że projekt, o który walczyli mieszkańcy tego terenu oraz radni klubu Tczew od Nowa nie został wzięty pod uwagę. O co walczyli mieszkańcy? Przypominamy materiał Bartosza Listewnika z Telewizji Tetka: 
 

 

Miał być park

 

Postulowano, aby utworzyć w tym miejscu Park 100-lecia powrotu Tczewa do Polski:

 

My proponowaliśmy włączenie tej działki w teren mającego powstać w przyszłości parku. [...] Ten teren, decyzją większości radnych zostanie prawdopodobnie w przyszłości placem budowy i terenem na sprzedaż. Mówię o przyszłości, bo docelowo miasto nie po to zmienia miejscowy plan zabudowy aby tego terenu nie sprzedawać.

- Marcin Kussowski (Tczew od Nowa)

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Do planu zagospodarowania mieszkańcy zgłosili 50 uwag, które nie zostały uwzględnione.

 

Poddawano pod dyskusję to, że miasto się betonuje, że będą problemy z miejscami parkingowymi. Te uwagi trafiły do komisji, która zajmuje się miejscowym planem zagospodarowania. W wielkim skrócie: wszyscy otrzymali odpowiedź negatywną.

- Marcin Kussowski (Tczew od Nowa)

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na tej samej sesji radni przyjęli uchwałę o ustanowieniu w naszym mieście dwóch pomników przyrody. Mowa o kasztanowcach rosnących na Starym Mieście - przy Szkole Podstawowej nr 5 i na skwerze przy ulicy księdza Ściegiennego. 

 

Prezydent tłumaczy

 

Do sprawy możliwej zabudowy terenu przy dworku odniósł się prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

 

Chcę zwrócić uwagę, że ten zapis w planie już istniał do tej pory. To nie jest tak, że nagle coś zmieniliśmy i powstaną budynki. Jest taka możliwość, ale ja wielokrotnie deklarowałem, że to jest teren zielony i pozostanie terenem zielonym. [...] Plan obejmuje około 74 h powierzchni, czyli to nie jest tylko ten folwark. W ramach tych 74 hektarów, ponad 11 proc. to są tereny zielone. Więc to znowu jakieś przekłamanie, że w Tczewie nie ma terenów zielonych. Ja myślę, że terenów zielonych jest sporo. [...] Nie ma planów zabudowy budynkami na terenie folwarku. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z przyjętą przez radnych uchwałą można zapoznać się TUTAJ.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe