Autostrada A1: Powracamy do wypadku autokaru wiozącego dzieci. Jest akt oskarżenia dla kierowcy

  • 07.10.2021, 14:35
  • Redakcja / Prokuratura Okręgowa w Gdańsku
Autostrada A1: Powracamy do wypadku autokaru wiozącego dzieci. Jest akt… fot. PSP Tczew archiwum

Podziel się:

Oceń:

Do wypadku doszło w sobotę, 15 sierpnia 2020 roku około godziny 5:40 na autostradzie A1, na 18 kilometrze w kierunku Gdańska, między węzłami Swarożyn i Stanisławie. Autobusem na wakacyjny wypoczynek jechały dzieci ze śląskiego zespołu Mały Haśnik.

Autobus najechał na barierę ochroną i przewrócił się na pobocze. Podróżowało nim łącznie 30 osób - były to jadące na kolonie dzieci wraz z opiekunami. 19 pasażerów doznało obrażeń ciała, w tym jedna osoba została ciężko ranna.

 

W toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Tczewie ustalono, że do wypadku doszło w wyniku niezachowania przez kierującego ostrożności i dopuszczenia do chwilowej niedyspozycji fizycznej. Spowodowało to brak stabilności kierunkowej pojazdu i najechanie na barierę ochronną. W toku postępowania nie stwierdzono, aby niedyspozycja fizyczna była spowodowana czynnikami niezależnymi od kierujące.

-  Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

 

CZYTAJ TAKŻE: Groźny wypadek na A1: Autokar przewożący dzieci przewrócił się w Stanisławiu

 

Postępowanie w tej sprawie zostało zakończone aktem oskarżenia. 52-letniemu kierowcy zarzucono popełnienie przestępstwa nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w następstwie której 19 osób odniosło obrażenia ciała.

 

Przestępstwo to zakwalifikowane z art. 173 § 2 k.k. w zw. art. 177 § 1 i 2  k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. Oskarżony nie przyznaje się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

 

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Tczewie.

Redakcja / Prokuratura Okręgowa w Gdańsku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe