Tczew: Konferencja „Solidarni w rozwoju”. Wśród gości Aleksandra Dulkiewicz i prof. Jerzy Hausner

  • 10.10.2021, 08:00
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie / oprac. Aleksandra Kęprowska
Tczew: Konferencja „Solidarni w rozwoju”. Wśród gości Aleksandra Dulkiewicz… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 16 października odbędzie się konferencja pn. „Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne”, będąca częścią projektu „Solidarni w rozwoju”, zainaugurowanego w czerwcu 2021 roku.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej z siedzibą w Krakowie i Miasto Gdańsk, a współorganizatorem Miasto Tczew. Konferencja odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki. Początek o godzinie 9:00. 

O szczegółach mówi Monika Jabłońska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stawało się bardziej solidarne?

 

Głównym celem sympozjów, warsztatów oraz debat, organizowanych w ramach cyklu „Solidarni w rozwoju”, jest podkreślenie znaczenia solidarności terytorialnej, będącej jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed społecznościami lokalnymi.

W związku ze zróżnicowaniem sytuacji, zauważalnym w skali Pomorza, nasuwa się pytanie: jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stawało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu synergii mogli korzystać wszyscy mieszkańcy?

Zapraszamy do dyskusji na ten temat, kładąc jednocześnie nacisk na prezentację praktycznych działań, projektów i inicjatyw, które już dziś pokazują, że solidarny rozwój jest możliwy, a współpraca może przynosić korzyści wszystkim.

Wydarzenie jest okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe mogły poznać własne doświadczenia, podzielić się nimi oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie.

- materiały prasowe

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a szczegółowy program wydarzenia, rejestracja online oraz dodatkowe informacje dostępne są TU.


 

Cykl wydarzeń „Solidarni w rozwoju” jest częścią Open Eyes Economy, ruchu intelektualno-społecznego, w ramach którego organizowany jest jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce – Open Eyes Economy Summit.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie / oprac. Aleksandra Kęprowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe