Gala finałowa XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

  • 11.10.2021, 12:34
  • Redakcja / Wrota Tczewa
Gala finałowa XIII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego fot. CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza na galę finałową, która odbędzie się 15 października o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Na początku października wystartuje Festiwal Twórczości Kociewskiej. To wydarzenie unikalne, nie tylko w skali naszego regionu. Inicjatywa powstała w 2008 roku, by zachować pamięć o Romanie Landowskim, jego dorobku literackim oraz wkładzie w rozwój kultury Kociewia. Od tego czasu z konkursu literacko-recytatorskiego przekształcił się w imprezę prezentującą kulturę słowa, obrazu, ruchu i muzyki kociewskich autorów, także tych współczesnych.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: XIII Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego od 4 do 15 października [ROZMOWA]

 

Teraz czas na galę finałową festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 15 października o godzinie 18:00, w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. W programie zaplanowano występ laureatów oraz koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore. Na miejscu odbędzie się także promocja publikacji ze zbiorem wszystkich wydanych i nieopublikowanych podań, baśni i legend z Kociewia, Kaszub, Borów Tucholskich regionalisty, pisarza i publicysty Romana Landowskiego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Redakcja / Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe