Tczewska policja sprawdza, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń

 • 13.10.2021, 07:03
 • Redakcja / KPP Tczew
Tczewska policja sprawdza, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Tylko podczas minionego weekendu stróże prawa skontrolowali 19 obiektów i interweniowali wobec kilkudziesięciu osób, które naruszyły przepisy.

Czwarta fala koronawirusa staje się rzeczywistością. Policjanci cały czas prowadzą działania, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby. Mundurowi nadal apelują o szczepienie się przeciw wirusowi i przestrzeganie ograniczeń. Przypominamy, że cały czas istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w środkach komunikacji publicznej, w sklepach oraz urzędach.

Podczas codziennych służb tczewscy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu stosują się do obowiązujących przepisów. Tylko podczas minionego weekendu mundurowi przeprowadzili 19 kontroli sklepów, środków komunikacji publicznej oraz innych miejsc gromadzenia się osób. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa interweniowali wobec blisko 70 osób. Wobec sprawców wykroczeń policjanci stosowali mandaty albo pouczenia.

 

Funkcjonariusze przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej);
 • w autobusie, tramwaju i pociągu;
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie;
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej);
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta;
 • w kinie i teatrze;
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu;
 • w kościele i szkole, na uczelni;
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

 

Pamiętajmy, że wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Zasłaniajmy usta i nos w miejscach, gdzie jest to wymagane i utrzymujmy bezpieczny dystans społeczny, a w ten sposób szybciej wrócimy do czasów sprzed pandemii.

- KPP Tczew

 

Aktualne zasady dostępne są na stronie: www.gov.pl/web/koronawirus.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe