Szkolne biblioteki w powiecie tczewskim z dofinansowaniem. Pojawią się nowości czytelnicze

  • 13.10.2021, 08:48
  • Redakcja / PUW Gdańsk
Szkolne biblioteki w powiecie tczewskim z dofinansowaniem. Pojawią się… fot. Pexels

Podziel się:

Oceń:

Cztery szkoły z powiatu tczewskiego otrzymają dofinansowanie na zakup nowych książek oraz doposażenie bibliotek.

Będą rozwijać czytelnictwo

 

Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie otrzymają po 12 tysięcy złotych dofinansowania z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Szkoła Podstawowa w Pelplinie otrzyma 4,5 tysiąca złotych, a wsparcie w wysokości 3 tysięcy trafi do Szkoły Podstawowej w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rajkowach. Program rozwoju czytelnictwa, realizowany w województwie pomorskim, obejmie 92 przedszkola oraz 122 szkoły. Łącznie w całym województwie na wsparcie czytelnictwa przeznaczonych zostanie ponad 1 mln 200 tysięcy złotych. Środki mogą zostać przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych.

Dofinansowane oferty złożone zostały w ramach Priorytetu 3.

 

fot. gov.pl

Priorytet 3 skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki, finansowe w ramach Priorytetu 3, będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).

- www.gov.pl

 

 

Redakcja / PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe