TV Trwam uderza w rząd. Poszło o ceny

  • 14.10.2021, 10:27
  • News4Media
TV Trwam uderza w rząd. Poszło o ceny gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Media ojca Tadeusza Rydzyka skrytykowały w swoim materiale politykę Prawa i Sprawiedliwości. Podczas emisji programu przytoczona została wypowiedź prezesa partii sprzed lat, która odnosiła się do obecnej sytuacji związanej z cenami jednego z kluczowych dla polskiej gospodarki produktów.

Powtórka z historii

 

„Informacje dnia” to serwis emitowany na antenie Telewizji Trwam, w którym widzowie mogą poznać aktualne wiadomości z kraju i świata. W środowym jego wydaniu poruszona została kwestia drożejącego paliwa. Ceny przekroczyły bowiem granicę 6 złotych za litr benzyny. Nie byłoby w tej informacji nic zaskakującego, gdyby nie obarczenie odpowiedzialnością za drożyznę Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS twierdził wówczas, że ówczesny rząd powinien obniżyć akcyzę, aby przywrócić ceny do niższego poziomu.

 

Na początku 2012 roku Jarosław Kaczyński swoją osobą firmował pomysł obniżenia akcyzy. Granica 6 zł za litr paliwa na wielu stacjach w Polsce została osiągnięta. Polacy sięgają głęboko do kieszeni, bo podwyżki są mocno odczuwalne. (…) Niespełna 10 lat temu ceny paliw dochodziły do psychologicznej granicy 6 zł. Winą za taki stan rzeczy Prawo i Sprawiedliwość obarczało rządzącą wówczas koalicję PO-PSL.

- fragment materiału Telewizji Trwam

 

PiS u władzy, akcyza nadal wysoka

 

W dalszej części materiału jego autor wskazuje, że choć dziś Prawo i Sprawiedliwość jest u władzy, wobec szalejących cen nie potrafi wprowadzić w życie wskazówki, której jeszcze kilka lat temu udzielało swoim poprzednikom.

„Ceny osiągają granicę 6 zł za litr benzyny. Mimo to, jak dotąd, żaden z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości nie mówi o możliwej obniżce akcyzy.” - to właśnie podatek jest według autora materiału czynnikiem, który rząd mógłby - zgodnie z własnymi podpowiedziami sprzed lat - wykorzystać do walki z wysokimi cenami paliwa. Lektor podkreślił również, że drożyzna przekłada się na podwyżki w innych gałęziach gospodarki zależnych od transportu.


 

 

Natychmiastowa reakcja widzów

 

Dotychczas ojciec Tadeusz Rydzyk postrzegany był jako sojusznik partii rządzącej. Otwarta krytyka wobec prezesa PiS wzbudziła natychmiastową reakcję odbiorców. W działaniu redemptorysty internauci zaczęli doszukiwać się próby wyegzekwowania celu finansowego. Niektórzy uznali też, że uderzenie w Jarosława Kaczyńskiego może oznaczać koniec współpracy charyzmatycznego duchownego z rządem. Do materiału wyemitowanego przez Telewizję Trwam odniósł się między innymi Artur Dziambor z Konfederacji, który nie krył swojego zadowolenia i słów pochwały wobec mediów ojca Rydzyka.

 


Z kolei mecenas Roman Giertych uważa, że tego typu posunięcie duchownego może zwiastować problemy partii rządzącej.

 

 

Zarówno na kanale w serwisie YouTube, jak i na stronie internetowej Radia Maryja, publikowane wcześniej materiały związane z cenami paliw zostały usunięte w godzinach wieczornych.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe