Gmina Tczew: Ruszają prace związane z budową przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków

  • 16.10.2021, 10:03
  • Redakcja / Gmina Tczew
Gmina Tczew: Ruszają prace związane z budową przydomowych biologicznych… fot. Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, gmina Tczew może rozpocząć prace związane z budową przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w Szczerbięcinie, Łukocinie i Dalwinie, celem stałej i kompleksowej poprawy stanu gospodarki wodno-ściekowej w gminie.

Jest dofinansowanie

 

Przypomnijmy, gmina Tczew otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w formie preferencyjnej pożyczki z możliwością częściowego umorzenia spłaty kapitału do kwoty 2 372 380,00 zł, na budowę przydomowych oczyszczalni. Zakończenie realizacji całej inwestycji przewiduje się do 2023 r.

 

Będzie projektUmowa na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: ,,Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Tczew poza granicami aglomeracji ujętych w KPOŚK (etap I i etap II) – etap II” została podpisana przez wójta gminy, Krzysztofa Augustyniaka 12 października. 

 

Przedmiotem umowy jest wykonanie pełnobranżowego projektu dla tego zadania inwestycyjnego, polegającego na budowie 125 sztuk przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków realizujących pełny proces oczyszczania ścieków na terenie miejscowości: Szczerbięcin, Łukocin oraz Dalwin.

- Gmina Tczew

 

Są określone wytyczne

 

Jak podkreślają urzędnicy, zgodnie z wytycznymi oczyszczalnie ścieków muszą być tak zaprojektowane, aby każda była technicznie dostosowana do warunków geologicznych i hydrologicznych występujących na poszczególnych działkach ewidencyjnych oraz ilości odprowadzanych ścieków.

Wykonanie zadania opiewa na kwotę 98 400,00 złotych, a okres realizacji umowy wynosi 6 miesięcy.

Redakcja / Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe