Dymisje, powołania i nowe ministerstwo. Przecieki w sprawie rekonstrukcji rządu

  • 15.10.2021, 16:00
  • News4Media
Dymisje, powołania i nowe ministerstwo. Przecieki w sprawie rekonstrukcji… fot. gov.pl Grzegorz Puda i Henryk Kowalczyk

Podziel się:

Oceń:

Oficjalnie wszystko ma zostać ujawnione za kilka dni, ale już są znane decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Powstanie nowy resort, a przynajmniej dwóch ministrów ma stracić posady.

Decyzje podjęte

 

Decyzje już zapadły, ale Prawo i Sprawiedliwość czeka z ich ogłoszeniem. Być może w przyszłym tygodniu poznamy szczegóły zapowiadanej rekonstrukcji rządu.

 

To będą de facto korekty. Nie mówimy o jakiejś zasadniczej rekonstrukcji rządu, bo to oznaczałoby, że musi zmienić się zasadnicza część ministrów. Takich planów nie ma.

- Piotr Müller, rzecznik rządu

 

Przyznał jednocześnie, że jest mowa o uzupełnieniu wakatu w Ministerstwie Rozwoju oraz powołaniu posła Kamila Bortniczuka z Partii Republikańskiej na ministra sportu.

Do tego trzeba będzie powołać na nowo ten resort, bo obecnie jest on częścią Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zastępcą Bortniczuka, czyli wiceministrem, ma zostać Łukasz Mejza. To polityk, który w wyborach parlamentarnych startował z listy PSL, ale obecnie blisko mu do republikanów Adama Bielana.

Poseł Łukasz Mejza, który w przeszłości należał do Platformy Obywatelskiej, może zostać nowym wiceministrem rolnictwa. Ten resort czekają poważniejsze zmiany, bo z kuluarowych informacji wynika, że tekę ministra straci Grzegorz Puda.

 

Bardzo lubię i szanuję pana ministra rolnictwa Grzegorza Pudę, a zastąpić go ma chyba pan Henryk Kowalczyk, człowiek doświadczony w rolnictwie, więc zmiana na pewno jest dobra, choć Grzegorz Puda też jest dobrym ministrem rolnictwa, ale pewnie Henryk Kowalczyk będzie mógł wnieść jeszcze dodatkowo swoje doświadczenie z zakresu rolnictwa.

Przemysław Czarnek, minister edukacji i naukiWspomniany Henryk Kowalczyk, to wpływowy poseł PiS, który w przeszłości był ministrem środowiska. Ono już nie istnieje, bo zostało zastąpione przez resort klimatu i jego właśnie mają dotyczyć kolejne zmiany. Stanowisko ma stracić minister Michał Kurtyka. Ma go zastąpić Anna Moskwa, która teraz zasiada w zarządzie energetycznej spółki Baltic Power (należy do PKN Orlen i Northland Power).

Jednak najważniejszą zmianą ma być odejście z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo, ma zrezygnować z zajmowanego stanowiska, aby skupić się na zarządzaniu partią.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe