"Kopciucha" musisz wymienić do września 2024 r. Rusza kampania "Możesz odetchnąć. Pomorze walczy ze smogiem"

  • 18.10.2021, 10:44
  • Redakcja / pomorskie.eu
"Kopciucha" musisz wymienić do września 2024 r. Rusza kampania "Możesz… fot. pomorskie.eu

Podziel się:

Oceń:

To kampania informacyjna dla właścicieli nieruchomości, którzy posiadają jeszcze piece starej generacji.

Bezklasowe piece i kotły muszą zostać wymienione do 1 września 2024 r.

 

Mają z tym związek uchwały antysmogowe - to akty prawne związane z ochroną powietrza. Zakazują one spalania w piecach np. miału węglowego, mułów, czy pyłów węglowych.

 

Konkretne daty wejścia w życie przepisów zależą zarówno od rodzaju i klasy pieca, jak i od miejscowości. Na przykład w Sopocie zabronione będzie stosowania paliw stałych we wszystkich instalacjach.

- Tadeusz Styn, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP

 

Dodatkowo w uchwale mogą być zapisane konkretne wymagania techniczne, jakie instalacje grzewcze muszą spełniać. Uchwały antysmogowe dotyczą wszystkich mieszkańców województwa.

Wybór nowego źródła ogrzewania domu zależy od właściciela. Tam, gdzie to jest możliwe, może być to podłączenie do sieci centralnego ogrzewania, ale można zdecydować się również na ogrzewanie gazowe, olejowe czy z odnawialnych źródeł energii.

Aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, jakie mogą się pojawić, przygotowana została specjalna kampania, którą przygotowano z myślą o posiadaczach „kopciuchów”. To szereg ważnych informacji, które znaleźć można na stronie internetowej powietrze.pomorskie.eu. Znaleźć tam można przygotowane ulotki informacyjne, treść uchwał antysmogowych oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Redakcja / pomorskie.eu

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta
Marta 18.10.2021, 22:25
Jak na razie to np. w Rokitkach zionie wieczorami smogiem aż miło

Pozostałe