Starogard Gdański: Powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Pelplińskiej i Pomorskiej

  • 19.10.2021, 07:21
  • Redakcja / starogard.pl
Starogard Gdański: Powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Pelplińskiej i… fot. starogard.pl

Podziel się:

Oceń:

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 222 z ulicą Pomorską w Starogardzie Gdańskim wkrótce zostanie przebudowane i powstanie tam rondo. Inwestycja kosztować będzie ponad 6 mln zł.

W poniedziałek, 18 października, wykonawca inwestycji - Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Starogardzie Gdańskim przejęło plac budowy. Na wykonanie zadania ma 11 miesięcy.

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 222 z ulicą Pomorską to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc komunikacyjnych w Starogardzie Gdańskim. Na temat jego przebudowy władze miasta rozmawiały z samorządem Województwa Pomorskiego od ponad 6 lat.

 

Co się zmieni i jakie są tego koszty?

 

Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 222 z ulicą Pomorską będzie kosztować 6 338 550,41 zł. Województwo Pomorskie zabezpieczyło na ten cel 3,2 mln zł. Drugie tyle zagwarantowały władze miasta Starogardu Gdańskiego z podziałem: 200 tys. zł w tym roku i 2,9 mln zł w roku 2022.

Inwestycja oprócz przebudowy samego skrzyżowania ulic Pelplińskiej i Pomorskiej na skrzyżowanie typu rondo, obejmie przebudowę i rozbudowę wszystkich sieci podziemnych: cieplnej, wodociągowej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowę chodników i ścieżki rowerowej. Konstrukcja nawierzchni jezdni zostanie wzmocniona przez co najmniej dwie warstwy jezdne. Przebudowane zostaną też wszystkie zjazdy zlokalizowane w pasie drogi wojewódzkiej, przejścia dla pieszych, na których pojawią się azyle bezpieczeństwa oraz oświetlenie drogowe. Droga zostanie oznakowana poziomo i pionowo, a w pobliżu nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

Prace rozpoczną się najprawdopodobniej za trzy tygodnie. Nowe rondo ma zostać oddane do użytku jesienią przyszłego roku.

Redakcja / starogard.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe