Wsparcie cyfrowe dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów

 • 21.10.2021, 08:00
 • Redakcja
Wsparcie cyfrowe dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR-ów fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

4 października ruszył nabór wniosków w programie wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Budżet to 80 milionów złotych.

Cel: przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu

 

W związku z zamiarem wnioskowania Miasta Tczew do konkursu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” informujemy o możliwości uzyskania wsparcia.

Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do internetu.

- Wrota Tczewa

 

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:

 • ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu)
   
 • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego
   
 • usługę zapewniającą dostęp do internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do internetu

 

Kto będzie objęty wsparciem? 

 

Wsparciem mogą zostać objęte dzieci (także wnuki) osób które pracowały niegdyś w zlikwidowanym, państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwały w miejscowości lub gminie objętej PPGR.

Termin składania i nadsyłania oświadczeń mija 3 listopada. Oświadczenia, które wpłyną po upływie tego terminu nie będą rozpatrywane.

 

W przypadku pozyskania grantu, Miasto Tczew zakupi sprzęt komputerowy i przekaże go osobom, które spełniły wymogi otrzymania wsparcia. W sytuacji nie otrzymania dofinansowania, projekt nie będzie realizowany.

 

W razie pytań i wątpliwości można kontaktować się:

 • pod numerem telefonu: 58 77 59 413
 • mailowo: [email protected] 
 • osobiście: Urząd Miejski w Tczewie, plac Piłsudskiego 1, pokój nr 53

Wszystkie szczegóły dostępne są TUTAJ

 

Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich. Z pomocy skorzystają mieszkańcy 880 gmin, na terenie których działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. To ponad 30% wszystkich gmin w Polsce. Wnioski przyjmować będzie Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe