IX Tczewski Bal Świętych

  • 24.10.2021, 09:03
  • materiały prasowe organizatora / oprac. Redakcja
IX Tczewski Bal Świętych fot. materiały prasowe organizatora

Podziel się:

Oceń:

Wszyscy święci już dziewiąty raz będą balować w Tczewie. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Zespół Szkół Katolickich zapraszają mieszkańców na Tczewski Bal Świętych. Organizatorzy pragną uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym, a także wpatrywać się i naśladować znanych świętych.

Wielkie balowanie rozpocznie się w niedzielę, 31 października o godz. 16.30 na placu przy Dworcu PKP, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód przejdzie ulicami miasta na Plac Hallera. Podczas przemarszu śpiewać będą „Krzemienie Jezusa". Nie zabraknie tradycyjnych radosnych okrzyków. Uczestnicy proszeni są o przebranie się za świętych i aniołów. Mile widziane będą transparenty promujące świętość.

Na tczewskiej Starówce będą tańce, występy, konkursy, drobny poczęstunek oraz spora dawka humoru. Tegoroczną gwiazdą jest zespół dziecięcy Małe TGD.

Organizatorzy tak piszą o zespole:
 

Małe TGD to zespół dziecięcy wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Działający już od 35 lat zespół TGD – czyli najpopularniejszy pop-gospelowy chór w Polsce – doczekał się nowego pokolenia wokalistów. Małe TGD łamie schematy i pokazuje, że również dzieci mogą śpiewać o Bogu w nowoczesny sposób.

W 2017 r. zespół wydał debiutancka płytę „Góry do góry” – album zawiera 11 porywających, energicznych i pełnych radości utworów, które w prosty sposób przekazują ważne treści.  Przy dźwiękach tej płyty nogi same rwą się do tańca. Autorami tekstów i muzyki są Kamila Pałasz (solistka TGD) oraz Piotr Nazaruk (dyrygent TGD, muzyk A. M. Jopek).Teledysk do singla o tym samym tytule „Góry do góry”, na YouTube osiągnął już 18 mln wyświetleń!

14 października 2021 r. ukazał się trzeci album zespołu pt. „Online”.

Oficjalny skład zespołu tworzy jedenaścioro dzieci, które są reprezentacją Szkółki TGD – grupowych zajęć wokalnych prowadzonych dla ponad setki dzieci w wieku szkolnym w Warszawie.

 

źródło: materiały prasowe organizatora

materiały prasowe organizatora / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe