Specjaliści z całej Polski przyjadą do Tczewa na konferencję o potrzebach osób z niepełnosprawnościami

 • 17.11.2021, 08:00
 • Redakcja
Specjaliści z całej Polski przyjadą do Tczewa na konferencję o potrzebach… fot. materiały organizatorów

Podziel się:

Oceń:

Z okazji 20-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie odbędzie się konferencja dotycząca potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wykłady i warsztaty poprowadzą specjaliści z całej Polski.

Pierwsza taka konferencja

 

19 listopada w naszym mieście odbędzie się I Konferencja „Problemy i formy wsparcia osób z niepełnosprawnością. OZON – Oswój, Zrozum, Odczaruj Niepełnosprawność". Liczba miejsc jest ograniczona. Chociaż dopiero kilka dni temu ruszyły zapisy, to już teraz dostępność stacjonarnego udziału w wydarzeniu szybko maleje, a konferencja z działania lokalnego nabrała charakteru międzynarodowego. Organizatorzy zamykają możliwość zapisu 25 października. Konferencja jest bezpłatna. 

O szczegółach mówi Agnieszka Grzela-Opalińska ze Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Konferencja adresowana jest do rodziców, opiekunów osób z niepełnosprawnością, ale także do specjalistów. Podzieliliśmy konferencję na dwa panele, pierwszy poranny, w godzinach 9:00 do 12:30  jest adresowany do rodziców i opiekunów a popołudniowy do specjalistów.

-  Agnieszka Grzela-Opalińska ze Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego

 

Organizatorzy chcą, aby konferencja służyła poszerzeniu wiedzy o metodach terapeutycznych i farmakoterapii osób z niepełnosprawnościami oraz stała się przestrzenią do dyskusji nad ich seksualnością.

Na konferencji wystąpią prelegenci z całej Polski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na konferencję przyjadą znakomici prelegenci z całej Polski. Będzie doktor nauk medycznych Pani Marta Herstowska, psychiatra i psychoterapeuta. Będzie pan Wiesław Sokoluk, który przyjdzie do nas z Warszawy. Jest nie tylko wykładowcą akademickim i trenerem, ale przede wszystkim psychoterapeutą, seksuologiem klinicznym i superwizorem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i będzie z Krakowa pani Joanna Wójtowicz-Pałasz, która jest logopedą kliniczne małego dziecka z ASD.

 

PROGRAM

 

Panel dla rodziców, opiekunów osób z niepełnosprawnością:
 

 • 8:50 - 9:00 - rejestracja uczestników
   
 • 9:00 - 9:15 - przywitanie gości
   
 • 9:15 - 10:00 - dr n. med. Marta Herstowska „Nie taki diabeł straszny”
   
 • 10:05 - 10:50 - mgr Joanna Wójtowicz - Pałasz „Czy łatwo pozostać w roli Rodzica? Wsparcie terapeutyczne Małego Dziecka w warunkach domowych. Ujęcie praktyczne!”
   
 • 10:55 - 11:40 - mgr Wiesław Sokoluk „Mity na temat seksualności osób z niepełnosprawnością”

 

Panel dla specjalistów, terapeutów pracujących z osobami z niepełnosprawnością:
 

 • 12:30 - rejestracja uczestników
   
 • 12:40 - 12:50 - przywitanie gości
   
 • 12:50 - 13:35 - Joanna Wójtowicz - Pałasz „Wspieraj z głową! Podążanie jako odczytywanie gotowości do nabywania nowych umiejętności”
   
 • 13:40 - 14:25 - Wiesław Sokoluk „Seksualność osób z niepełnosprawnością – zwyczajna czy niezwyczajna?”
   
 • 14:30 - 15:15 - dr n. med. Marta Herstowska „Gdy pacjent z diagnozą całościowych zaburzeń rozwoju i innych chorób/zaburzeń psychicznych puka do drzwi psychoterapeuty/psychologa/pedagoga"
   
 • 15:15 - 16:00 - zakończenie i poczęstunek

 


Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starostwa Powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe