Sprawdzą, czy instalacja gazowa jest szczelna. Akcja przewonienia m.in. w Tczewie

  • 22.10.2021, 12:54
  • Redakcja / UM Tczew
Sprawdzą, czy instalacja gazowa jest szczelna. Akcja przewonienia m.in.… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Od 26 do 28 października na terenie niektórych gmin województwa pomorskiego odbędzie się akcja przewonienia gazu ziemnego.

Akcja przewonienia „JESIEŃ 2021” ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach. Polega ona zwiększeniu środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy. Ta wyczuwalna woń  może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczonych palnikach). Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o.o. Odział Zakładu Gazowniczego w Gdańsku.

 

Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały w czasie trwania akcji przez całą dobę.

- PSG sp. z o.o.

 

Przewonienie odbywać się będzie na terenie miast i gmin: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Kosakowo, Puck, Szemud, Wejherowo, Lębork, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Tczew, Suchy Dąb, Cedry Wielkie, Subkowy, Gniew, Starogard Gdański, Pelplin, Żukowo, Kartuzy, Somonino, Chmielno, Sierakowice, Kolbudy, Przodkowo, Trąbki Wielkie, Zblewo i Skarszewy.


PSG sp. z o.o. przypomina, że usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

Redakcja / UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe