Skutki wichury w powiecie tczewskim. Blisko 70 interwencji straży pożarnej [ZDJĘCIA]

  • 22.10.2021, 15:08
  • Redakcja / PSP Tczew
Skutki wichury w powiecie tczewskim. Blisko 70 interwencji straży pożarnej… fot. PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Z powodu bardzo silnego wiatru wczorajszej nocy (21/22 października) pomorscy strażacy interweniowali ponad 550 razy. W samym powiecie tczewskim było to blisko 70 interwencji. W wielu miejscowościach prócz zerwanych dachów i drzew na ulicach, doszło do przerw w dostawie prądu.

Skutki wichury 

 

W ciągu ostatniej doby z powodu porywistego wiatru doszło do wielu zdarzeń i wypadków. W niektórych miejscowościach wystąpiły przerwy w dostawie prądu. Pomorskie służby interweniowały ponad 550 razy.

O działaniach straży pożarnej w naszym powiecie mówi mł. kpt. Michał Myrda:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Od wczoraj, od godziny 15;00 nasza komenda odnotowała blisko 70 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów.  Najczęściej dochodziło do połamania drzew, które blokowały przejazd na drogach publicznych.

- mł. kpt. Michał Myrda, PSP Tczew

 

fot. PSP Tczew

 

Oprócz przewróconych drzew, pojawiły się również informacje o uszkodzonych budynkach:

 

Czterokrotnie odebraliśmy wiadomość że z domów zerwa się dach. Na ulicy Lecha w Tczewie wiatr spowodował obalenia ścian w nowo budowanej kamienicy.

 

fot. PSP Tczew

 

Strażacy apelują o ostrożność!

 

Służby proszą aby przy zgłoszeniach podawać dokładne informacje na temat miejsca zdarzenia:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W związku z silnie wiejącym wiatrem apelujemy do mieszkańców powiatu tczewskiego by zwrócili szczególną uwagę na to co znajduje się w obrębie ich posesji. Przykładowo: czy na balkonach nie znajdują się elementy, które w skutek podmuchu wiatru mogłyby zostać strącone i zrobić komuś krzywdę.

Jednocześnie prosimy o to by przekazując informację o zdarzeniu, przekazywać ją w sposób precyzyjny, aby strażacy nie musieli szukać miejsca w którym rzekomo doszło do zdarzenia. Mówię to ponieważ w poprzedniej dobie cztery zdarzenia, które otrzymaliśmy okazały się fałszywe.

 


Dziś (22 października) do mieszkańców województwa pomorskiego ponownie rozesłane zostały alerty RCB - służby apelują, aby w miarę możliwości pozostać dziś w domu.

Redakcja / PSP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe