Tczew: Kolejna okazja do udziału w bezpłatnej mammografii

  • 25.10.2021, 07:30
  • Wrota Tczewa / oprac. Redakcja
Tczew: Kolejna okazja do udziału w bezpłatnej mammografii fot. Pexels Zdjęcie autorstwa MART PRODUCTION.

Podziel się:

Oceń:

Mobilna pracownia pojawi się w Tczewie dopiero 9 listopada, ale rejestrować się można już teraz. Badania odbywać się będą od 10:00 do 17:00 przy markecie Kaufland na ul. Kwiatowej 17.

Program Profilaktyki Raka Piersi 

 

W Polsce od 2006 roku realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi, skierowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat.

Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej. Dotychczasowe wyniki realizacji programu nie są satysfakcjonujące. Mimo, że mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, w 2021 roku z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie niewiele ponad 34 proc. uprawnionych Pań.

Pamiętajmy!

Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

- informacje prasowe

 

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

 

Badanie jest bezpłatne, finansowana przez NFZ  i nie wymaga skierowania lekarskiego

 

Rejestracja dostępna jest pod numerem telefonu: 58 666 24 44 lub na stronie (KLIK).

 

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

- informacje prasowe

 

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie www.mammo.pl.

Wrota Tczewa / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe