wtorek, 19 marca 2024 12:56

Piłkarski weekend w Trójmieście. Sukces nowego szkoleniowca Arki i remis Lechii. Jak obie drużyny poradzą sobie w Pucharze Polski?

Lechia nie utrzymała swojej dobrej formy z ostatnich spotkań i zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Lepiej zaprezentowała się Arka Gdynia, która pod wodzą nowego trenera wywalczyła bardzo cenne zwycięstwo z Resovią. Przed klubami z Trójmiasta kolejne rozgrywki. Tym razem zagrają swoje mecze w 1/16 Pucharu Polski.

Autor: fot. Arka Gdynia (FB)

Arka Gdynia

Ryszard Tarasiewicz w debiucie przed własną publicznością, poprowadził Arkę do pewnego zwycięstwa. Co najważniejsze, mimo zaledwie trzech dni, które szkoleniowiec spędził na treningach z zespołem, już widać pozytywne zmiany w grze drużyny. Szczególnie w samej dynamice i konstruowaniu akcji żółto-niebieskich.

Mimo kilku zmarnowanych sytuacji, zespół z Trójmiasta skutecznie napierał na przeciwnika i w 18 minucie spotkania udało mu się zdobyć pierwszą bramkę po strzale Huberta Adamczyka. Po 10 minutach piłkę do siatki skierował Olaf Kobacki, ustalając wynik meczu na 2:0.

Wszystko wskazuje na to że trener Tarasiewicz, naprawdę jest wstanie pomóc gdyńskiej drużynie, przynajmniej w dojściu do fazy Play-off i walce o wejście do ekstraklasy. Po ostatniej wygranej, Arka wskoczyła na 5. miejsce w tabeli i do lidera pierwszej ligi - Widzewa, traci obecnie 10 punktów.

Następne spotkanie żółto-niebiescy zagrają z drużyną Falubaz Zielona Góra w ramach 1/16 Pucharu Polski, już we wtorek, 26 października o 13:30.

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk nie zdołała utrzymać dobrej formy z poprzednich spotkań w PKO Ekstraklasie. Biało-zieloni dobrze rozpoczęli spotkanie i już w 10 minucie na listę strzelców wpisał się napastnik Łukasz Zwoliński, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Przez większą część pierwszej połowy gdańszczanie tworzyli wiele ciekawych sytuacji, aż do 42 minuty, kiedy to bramkę dla Górnika strzelił Bartosz Nowak, wyrównując na 1:1.

Druga połowa to dobra gra Lechii. Zawodnicy Tomasza Kaczmarka konsekwentnie utrzymywali się przy piłce, rozgrywając długie i skonstruowane akcje, nie pozwalając dojść zawodnikom ze Śląska do piłki. Nie przełożyło się to jednak na skuteczność, bo gdańszczanie nie zdołali zdobyć kolejnej bramki i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Lechia zajmuje obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli. Wyprzedza ich Raków Częstochowa oraz Lech Poznań.

Drużyna Kaczmarka ma szansę na poprawę już 26 października. W rozgrywkach Pucharu Polski, na spotkaniu wyjazdowym zmierzy się z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz rozpocznie się o 15:45.