Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat

  • 25.10.2021, 15:00
  • News4Media
Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Szef jednostki policji wybrał się na zakupy do jednej z galerii handlowych. Pech chciał, że zdjęcie komendanta łamiącego przepisy trafiło do lokalnego radia. Kiedy mundurowy odebrał telefon z informacją o przyłapaniu go na niefrasobliwym zachowaniu, postanowił dobrowolnie poddać się karze.

Nie miał maseczkiJak informuje Radio Wrocław, jeden ze słuchaczy będąc na zakupach w galerii handlowej zauważył Komendanta Powiatowej Policji w Zgorzelcu, który robił zakupy bez maseczki. Postanowił więc zrobić zdjęcie i przesłać je do mediów, aby nagłośnić sprawę.

 

Media informują o nakazie noszenia maseczek w sklepach i o tym, że będzie więcej kontroli policji w tej sprawie. Tymczasem komendant policji ze Zgorzelca robi zakupy bez maseczki - poinformował w sobotę nasz słuchacz wysyłając zdjęcie.

 czytamy na stronie radiaRozgłośnia przekazała komendantowi Andrzejowi Barnie otrzymane wcześniej informacje. Szef policjantów początkowo nie krył zdziwienia. Po chwili oddzwonił jednak do dziennikarzy i przyznał, że sytuacja faktycznie miała miejsce. Wyjaśniał, że posiadana przez niego maseczka uległa uszkodzeniu. Pękł w niej sznurek, dlatego nie mógł jej założyć.Poprosił o mandatPo telefonie od radia komendant postanowił wyrazić skruchę i na potwierdzenie poczucia odpowiedzialności poddać się karze. Zgłosił się do komendy policji w Lubinie i opowiedział o zaistniałym incydencie. Tam dostał mandat w wysokości 100 zł.

Jak podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, za tego typu wykroczenie kara mogła być o wiele wyższa.

 

Zgodnie z artykułem 116 kodeksu wykroczeń, za nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, obowiązuje kara grzywny w wysokości od 20 do nawet 500 zł. 

Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w ElbląguJeżeli zasłanianie dróg oddechowych dla zdrowia własnego i innych osób nie jest wystarczającym argumentem, warto zatem rozważyć również wariant finansowy.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe