Tczew: Festiwal Gitarowy Shot. Zgłoszenia tylko do końca października

  • 26.10.2021, 08:15
  • CKiS Tczew / oprac. Redakcja
Tczew: Festiwal Gitarowy Shot. Zgłoszenia tylko do końca października fot. CKiS

Podziel się:

Oceń:

Założeniem festiwalu jest prezentacja gitary oraz instrumentów jej pokrewnych przez pryzmat różnych gatunków muzycznych. Zgłoszenia przyjmowane są do końca tego miesiąca. Festiwal odbędzie się 6 listopada o godzinie 19:00.

To już druga edycja festiwalu. W jego ramach odbędzie się ogólnopolski konkurs dla twórców piosenek i songwriterów oraz koncert specjalny zaproszonego artysty. 

 

W tym trudnym dla produkcji „na żywo” czasie, dokładając wszelkich starań aby zachować ciągłość projektu, proponujemy nieco „skompresowaną” edycję festiwalu GITAROWY SHOT.

- CKiS

 

Program:
 

  • konkurs singer-songwriter

  • koncert Pilichowski Band

  • konkurs singer-songwriter

 

Czytaj także: Koncerty w CKiS. Co wydarzy się do końca roku na lokalnej scenie muzycznej? [ROZMOWA]

 

Forma twórczości znana od stuleci po raz kolejny przeżywa na świecie swój rozkwit, za sprawą rosnącej popularności nurtu singer-songwriter. Tczewski konkurs skierowany jest do twórców i wykonawców autorskich piosenek. Ma za zadanie promowanie tej prostej, a zarazem pięknej i skutecznej formy aktywnego, twórczego obcowania za sztuką. Mimo gitarowego profilu festiwalu, którego częścią jest konkurs, posiada on otwartą formułę instrumentalną i może w niej wystąpić autor-wykonawca z dowolnym instrumentem gitarowym, określonym w regulaminie. Konkurs ma charakter międzynarodowy. Wykonawcy posługujący się w piosenkach językiem innym niż polski czy angielski, do zgłoszenia dołączają tłumaczenia tekstów na język polski lub angielski.

 

W składzie jury konkursowego zasiądą osobowości reprezentujące różne spojrzenie na materię muzyczną i literacką. 

 

ZGŁOSZENIA

 

Zgłoszenie powinno zawierać wypełnioną kartę, demo wykonawcy (2 utwory w formie plików mp3 bądź zapisane na CD oraz tytuły utworów i ich autorów) oraz rider techniczny. Zgłoszenie powinno zostać wysłane drogą elektroniczną ([email protected]), dostarczone osobiście lub wysłane pocztą (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul.Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew, z dopiskiem „KONKURS SINGER-SONGWRITER TCZEW”.

Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są TUTAJ

 

WOJTEK PILICHOWSKI BAND (kwartet) 

 

Wojtek Pilichowski to polski gitarzysta basowy, kompozytor i producent. Od 1994 roku nagrał 14 solowych albumów (w tym trzy koncertowe). Sprzedane zostały one w ilości ponad 100 000 egzemplarzy. Muzyk znany jest ze współpracy z wieloma artystami.

 

Brał udział w nagraniach ponad 200 albumów, które sprzedały się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Przez wiele lat grał na znanych festiwalach na całym świecie, m. in. Bass Player Live - Nowy York i Los Angeles, Euro Bass Days - Verona, Java Jazz Festival - Indonezja, Castel Jazz Festival - Klaipeda oraz w wielu miastach świata jak Tokyo, Szanghaj, Sao Paulo, Vancouver, Astana, Bogota, Santiago.

Wielokrotnie nagradzany, w tym 16-krotnie jako najlepszy polski basista.

Aktualnie prowadzi dwa projekty - Pilichowski Band oraz Jericho Brass Collective. Jest autorem dwóch książek oraz płyt DVD o tematyce gitary basowej. Od wielu lat prowadzi warsztaty muzyczne na całym świecie.

Album Electro Step, wydany w roku 2015, jest innowacyjnym połączeniem muzyki fusion jazz oraz electro, natomiast Early Tapes to wydawnictwo z wcześniej nie publikowanymi nagraniami z lat 92-94. Ostatni album solowy Wojtka Pilichowskiego nazywa się Vandal. Ta płyta to powrót do tradycji muzyki fusion z elementami folkowej muzyki ludowej z górskiego regionu Pieniny.

- informacje prasowe

 

Festiwal odbędzie się 6 listopada. Początek o godzinie 19:00.  

CKiS Tczew / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe