Kreatywne warsztaty, koncerty i stand-up. Jesienne propozycje od Centrum Kultury i Sztuki [ROZMOWA]

  • 26.10.2021, 10:17
  • Weronika Gerowska - Chalecka
Kreatywne warsztaty, koncerty i stand-up. Jesienne propozycje od Centrum… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Nasze studio odwiedziły Magda Riebandt oraz Marta Krynicka z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Opowiedziały o kulturalnych propozycjach, jakie instytucja przygotowała na najbliższe dni.

Trwająca jesień to czas wielu koncertów oraz warsztatów w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Po wakacyjnych, plenerowych imprezach, teraz wydarzenia muszą przenieść się do pomieszczeń instytucji. To jednak nie oznacza, że atrakcji będzie mało - kalendarz kulturalnych imprez jest wypełniony po brzegi!

O tym, co instytucja zaplanowała dla mieszkańców w rozmowie z Weroniką Gerowską-Chalecką opowiedziały Magda Riebandt i Marta Krynicka:
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najbliższe wydarzenia w Centrum Kultury i Sztuki
 

  • Stand-up: Antoni Syrek-Dąbrowski "Kronika Filmowa"

28 października, 19:00
 


Komik, improwizator, scenarzysta i aktor. Działa na scenie komediowej od 2010 roku. Zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Tylko dla dorosłych w TVP2 oraz Roaście Kuby Wojewódzkiego w TVN. Udało mu się również zakwalifikować do anglojęzycznego programu Stand-up Express - kolaboracji komików z całej Europy Wschodniej.

Poza stand-upem zajmuje się również improwizacją komediową, której uczył się od mistrzów tej formy w teatrze "IO" w Chicago. Improwizuje od ponad czterech lat w teatrze "Hofesinka", który co tydzień można oglądać na deskach Resortu w Warszawie.

Support: Łukasz Kowalski z programem "Bakłażan"

źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

 

  • Kultura w sąsiedztwie – kreatywne warsztaty w Twojej dzielnicy

29 października, 17:00
 


Tym razem to instytucja wychodzi z ofertą działań warsztatowych do mieszkańców. Jesienią będzie można spotkać instruktorów CKiS w gościnnych progach Klubu Rodzinnego Zatorze, Świetlicy Górki, Szkoły Podstawowej nr 11 i Spółdzielczego Domu Kultury na Suchostrzygach.

Jesienna  „Kultura w sąsiedztwie” to cykl różnorodnych warsztatów, skierowany do wszystkich, którzy uwielbiają tworzyć i lubią dobrą zabawę. Odbędą się warsztaty przyrodnicze, plastyczne, szycia na maszynie, związane tematycznie z różnymi okazjami, świętami oraz animacje z kolorowa chustą. 

Spotkania odbywają się w każdy piątek października i listopada, wyjątkowo 11 listopada – w czwartek, start – godz. 17.00.

źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

 


Zobacz też: Koncerty w CKiS. Co wydarzy się do końca roku na lokalnej scenie muzycznej? [ROZMOWA]

 

  • „Muzyk(uj) bez ograniczeń” – Muzyczne Zaduszki 

30 października, 18:00
 


Projekt „Muzyk(uj) bez ograniczeń!” skierowany jest do grupy artystów - amatorów 30+, 40+, 50+, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego miasta. Celem działania jest skupienie grupy muzyków, którzy dzięki warsztatom wokalnym i instrumentalnym, będą mogli rozwijać swoje pasje i zaprezentować je na dużej scenie z udziałem publiczności. „Muzyk(uj) bez ograniczeń” to wyjście poza granice wiekowe, poza standardy estradowe – to szansa dla każdego na rozwój talentu i pasji.

Motywem przewodnim koncertu finałowego będą utwory znanych, nieżyjących artystów polskich w nawiązaniu do zbliżającego się święta 1 listopada.

Wystąpią:

Ewa Mazur, Piotr Kajut, Sylwia Wysocka, Marzena Franczak, Basia Pustkowska, Kamila Bałdowska, Asia Płaczkowska, Wojtek Caban, Kasia Ciosek.

Zespół:

Kornas, Saidowski, Chrapkowski, Krzemiński, Boćkowski.

źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

 

Przeczytaj także: Tczew: Festiwal Gitarowy Shot. Zgłoszenia tylko do końca października

 

  • Stand-up: Pan Li - Szczym do Ludzi

5 listopada, 20:00
 


CKiS zaprasza na jedyne w Polsce połączenie iluzji, alkoholu i stand-upu.

Wystąpią:

Pan Li - ten menel potrafi dużo wypić, nieźle czarować, ale przede wszystkim sprawi, że będziecie płakać ze śmiechu. Show „Szczym do ludzi” to program, w którym widownia bierze czynny udział, dzięki czemu „beka” jest nie tylko z artysty, ale także z całej publiczności. Przygotujcie się na nieprzewidywalne zdarzenia, ostre teksty i bolące brzuchy.

Kuba Dąbrowski (support) - wystąpi ze swoim stand-upowym programem pt. „Gentelman”.

źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

  • KAJTUŚ CZARODZIEJ – spektakl dla dzieci / reż. Maciej Konopiński

7 listopada, 16:00
 


"Tu nie wchodź! Tak nie rób! Nie zaglądaj! Nie stukaj!" - słyszy ciągle Kajtuś. A właściwie nie Kajtuś, a Antoś. A tak właściwie to Kajtuś Czarodziej. Jak do tego wszystkiego doszło?

Najnowsza premiera to historia ciekawego świata chłopca, w której mogą się przejrzeć zarówno dzieci jak i sami dorośli. Spektakl pokazuje trudy wychowania i dojrzewania, poszukując tej właściwej odpowiedzi na pytania jak zrozumieć dziecko, jak nie ograniczać jego rozwoju jednocześnie nie zostawiając go samego. Cyrkowa grupa aktorów tworzy świat, który ogląda się przez dziecięce różowe okulary.

Tak, rodzicu, to spektakl również dla Ciebie!
 

reżyseria: Maciej Konopiński

muzyka: Martyna Janczewska, Maciej Konopiński

aranżacje: Piotr Brajewski, Jan Wyrwiński

teksty piosenek: Martyna Janczewska

kostiumy scenografia: Magdalena Kurek

realizacja dźwięku i światła: Piotr Kądziela
 

obsada: Dorota Sadowska, Hanka Łubieńska, Martyna Janczewska, Jakub Piprowski, Mateusz Feliński

perkusja: Piotr Brajewski

źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie


Szczegóły dotyczące biletów na wydarzenia, dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

 

Weronika Gerowska - Chalecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe