Bezpłatna rehabilitacja kardiologiczna dla osób, które przeszły COVID-19 [ROZMOWA]

  • 31.10.2021, 08:00
  • Redakcja
Bezpłatna rehabilitacja kardiologiczna dla osób, które przeszły COVID-19… fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Od dwóch lat Szpitale Tczewskie S.A. uczestniczą w projekcie nieodpłatnej rehabilitacji kardiologicznej dla mieszkańców Pomorza. Również w tym roku mieszkańcy naszego miasta mogą skorzystać z tej oferty.

Program kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej "Na układy są rady" koordynowany przez COPERNICUS Podmiot Leczniczy, prowadzony jest na terenie całego województwa. Realizowany jest także w naszym powiecie. Mieszkańcy Tczewa mogą skorzystać ze wsparcia w Szpitalach Tczewskich S.A. W tym roku, program poszerzony został o specjalny pakiet dedykowany pacjentom po przebytym COVID-19.

Dotychczas ze wsparcia rehabilitacyjnego skorzystało 4800 mieszkańców województwa. 

 

Dotychczas z bezpłatnej rehabilitacji kardiologicznej mogli skorzystać mieszkańcy województwa pomorskiego w wieku aktywności zawodowej, którzy mają zdiagnozowaną chorobę układu krążenia lub przeszli incydent kardiologiczny. Obecnie grupa ta poszerzona została o 1242 pacjentów, którzy dodatkowo przebyli COVID-19.

- materiały promocyjne COPERNICUS

 

fot. materiały prasowe COPERNICUS

 

Program rehabilitacji opracowany będzie po konsultacjach indywidualnych z pacjentem. Organizatorzy zakładają, że każdy pacjent weźmie udział w 20 sesjach fizjoterapeutycznych, w spotkaniach z psychologiem, a także dietetykiem i w sesjach fizjoterapeutycznych, w tym w komorze hiperbarycznej. Ponieważ w projekcie mogą brać udział tylko osoby w wieku aktywności zawodowej, wszystkie działania zaplanowano w godzinach popołudniowych. 

 

Według ekspertów w opiece nad pacjentem post-covidowym bardzo ważna jest rola kardiologa, by ocenił obecność powikłań kardiologicznych. Problem ten dotyka również osób młodych, które do tej pory prowadziły aktywny tryb życia i nagle po przebyciu choroby nie mogą dojść do pełnej sprawności.

- materiały promocyjne COPERNICUS

 

O szczegółach projektu opowiedział na naszej antenie koordynator Bartosz Dagiel:

loadingŁaduję odtwarzacz...

By przystąpić do projektu mieszkańcy Tczewa mogą kontaktować się z opiekunem pacjenta w Szpitalach Tczewskich S.A. pod numerem telefonu 509 574 967.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe