Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki

  • 26.10.2021, 12:15
  • Urząd Miejski w Tczewie / oprac. Redakcja
Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki źródło: UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Już po raz szesnasty słuchacze Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odśpiewali radosną pieśń studentów „Gaudeamus igitur”.

Przybyli goście

 

Na uroczystość zaproszono Senatora RP Ryszarda Świlskiego, Starostę Powiatu Tczewskiego Mirosława Augustyna, członków Rady Senatu TUTW, Adę Rusiecką, księdza prałata Antoniego Dunajskiego, dyrektora Centrum Kultury i Sztuki Tomasza Hildebrandta. Przybyli także słuchacze oraz sympatycy Uniwersytetu.

 

Ślubowanie zostało przyjęte

 

Senator RP Ryszard Świlski oraz starosta Mirosław Augustyn przyjęli ślubowanie od nowo przyjętych studentów i wręczyli indeksy. Przewodnicząca przekazała informacje o Uniwersytecie i jego aspektach prawnych. Zaznaczyła, że członkowie zarządu pracują społecznie.

Zarząd TUTW opiera swoją działalność na realizacji zadań publicznych dofinansowanych ze środków Gminy Miejskiej w Tczewie oraz Powiatu Tczewskiego. Maria Banna wspomniała również o chwilowych trudnościach w realizowaniu w dotychczasowej formie zadań, szczególnie wykładów. Pozostała działalność, czyli gimnastyka usprawniająca, aquaspinning, spotkania integracyjne w terenie, wyjazdy do teatru i opery, warsztaty rękodzieła artystycznego, warsztaty teatralne realizowane są na bieżąco.

 

Widowiskowe zakończenie

 

Inaugurację roku akademickiego zakończyła premiera widowiska „Międzypokoleniowy wieczór poetycko-literacko-muzyczny. Każdy odczuwa ją inaczej” z udziałem studentów Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzieży szkół średnich oraz studentów Uczelni Muzycznej w Gdańsku, którzy zapewnili oprawę muzyczną podczas wydarzenia kulturalnego.

Widowisko powstało na podstawie przesłanych wierszy dotyczących czasu pandemii. Wyróżnione wiersze stały się inspiracją do napisania przez reżysera, Piotra Weintza, scenariusza do tego spektaklu. Jury wyłoniło 9 laureatów, którzy zostali nagrodzeni.

 

W dobie pandemii, życzę Państwu wytrwałości, siły, dbałości o siebie i zdrowie rodziny. Znajdź dzisiaj kilka minut, by usiąść w ciszy i po prostu, bądź wdzięczny za wszystko co masz.

- Maria Banna

 

Zadanie publiczne zrealizowano ze środków finansowych powiatu tczewskiego.

Urząd Miejski w Tczewie / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe