Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 13:01

Kolejne sukcesy siłaczy z Tczewa

Na Mistrzostwach Świata w Pabianicach, trzech zawodników z Tczewa zdobyło medale.

Autor: fot. Krzysztof Bejgrowicz

W ubiegłym tygodniu w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym i singlach trójboju siłowego. W zawodach wystąpiło 560 osób, reprezentujących 30 krajów. Z Tczewa pojechało trzech zawodników: Kacper Wielewicki, Marek Tokarski i Józef Bejgrowicz.

Junior młodszy Kacper Wielewicki, zajął pierwsze miejsce w "martwym ciągu" kategorii wagowej do 90 kg, wynikiem 155 kg. Marek Tokarski, startując w wyciskaniu sztangi leżąc był drugi, podnosząc 170 kg w wadze do 90 kg.

- Krzysztof Bejgrowicz

Dla najstarszego zawodnika z Tczewa, Józefa Bejgrowicza, udział w Mistrzostwach otworzył  41 rok startów na zawodach w trójboju siłowym. Tczewianin wygrał swoją grupę wiekową MASTERS w trójboju siłowym, w kategorii wagowej 82,5 kg. Tym samym ustanowił rekord świata w "martwym ciągu" z wynikiem 235,5 kg, co dało mu 4. miejsce wśród wszystkich zawodników startujących w trójboju siłowym, bez względu na kategorie wagowe i wiekowe. W zawodach w "martwym ciągu", zdobył tytuł mistrza świata, w kategorii wagowej do 90 kg, osiągając wynik 233 kg i ustanawiając tym samym rekord świata.

Ponadto Józef Bejgrowicz został też drugim najlepszym zawodnikiem świata w "martwym ciągu". Pierwsze miejsce zajął reprezentant Bośni i Hercegowiny.