Gmina Miejska Tczew z wyróżnieniem "Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom"

  • 27.10.2021, 10:42
  • UM Tczew / oprac. Redakcja
Gmina Miejska Tczew z wyróżnieniem "Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom" fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Tczew otrzymała wyróżnienie w konkursie "Pomorski Gryf Gospodarczy 2021" w kategorii "Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom".

Tczew z wyróżnieniem

 

Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce podczas gali, która odbyła się we wtorek, 26 października w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Spośród nagrodzonych samorządów z województwa pomorskiego znalazły się także Gmina Kolbudy - wyróżnienie oraz Miasto Malbork - nagroda główna.

Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom to nagroda skierowana do samorządów lokalnych na terenie województwa pomorskiego, które konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze, poprawiają jakość i dostępność usług oferowanych przedsiębiorcom, prowadzą działalność edukacyjną w obszarze przedsiębiorczości.

 

Wspieranie przedsiębiorczości

 

Nagroda Pomorski Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego.

Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie oraz dowód uznania i zaufania władz województwa, ale także okazja do zaprezentowania i promocji swojej działalności. Laureaci i finaliści konkursu są m.in. rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, Nagroda Polskiej Rady Biznesu czy konkurs EY Przedsiębiorca Roku.

Organizatorem Konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy” jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. Pomorska Rada Przedsiębiorczości (PRP) została powołana w 2006 roku i jest kontynuacją działalności Sejmiku Gospodarczego Województwa Pomorskiego. Przewodniczącym Rady jest Marszałek Województwa Pomorskiego.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz wyniki można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

 

fot. UM Tczew

 

UM Tczew / oprac. Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe