Starogard Gdański: 13-latek z nożem napadł na młodszego kolegę

  • 27.10.2021, 13:24
  • Redakcja / KPP Starogard Gdański
Starogard Gdański: 13-latek z nożem napadł na młodszego kolegę fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali nieletniego, który z nożem w ręku napadł 11-latka. Sprawca próbował zastraszyć swoją ofiarę.

Napad w skateparku

 

W niedzielę, 24 października policjanci ze starogardzkiej komendy otrzymali zgłoszenie o próbie rozboju. Do zdarzenia doszło w miejscowym skateparku. Jak wstępnie ustalili śledczy, przebywający tam 11-latek, został napadnięty przez swojego rówieśnika.

 

Sprawca próbował zastraszyć swoją ofiarę trzymanym w ręku nożem i zażądał oddania posiadanych rzeczy. Pokrzywdzony wykorzystał odpowiedni moment i zaczął uciekać, dzięki czemu sprawca nie osiągnął zamierzonego celu.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, w wyniku zebranych informacji oraz przeprowadzonych czynności ustalili rysopis i personalia nieletniego agresora. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia 13-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka. Policjanci o całej sprawie powiadomili sąd rodzinny, który teraz zadecyduje o dalszym losie nieletniego.

- KPP Starogard Gdański

 

O zdarzeniu mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Policja przypomina i apeluje!

 

W przypadku czynów karalnych popełnionych przez nieletnich sąd może zastosować środki wychowawcze i poprawcze m.in. od udzielenia upomnienia, poprzez zastosowanie nadzoru kuratora, po orzeczenie umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub zakładzie poprawczym.

Apelujemy do rodziców oraz osób opiekujących się dziećmi:

  • Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się gdzie i z kim bawią się wasze pociechy.
  • Sprawdzajcie, co robią w czasie wolnym oraz jak najwięcej z nimi rozmawiajcie.

Policjanci ujawniają coraz większą liczbę osób nieletnich będących pod działaniem alkoholu lub środków odurzających i tym samym sprawców czynów karalnych. Bywa, że osoby małoletnie całe dnie spędzają poza domem, a ich opiekunowie nie wiedzą, gdzie przebywają i co w tym czasie robią. Przed wyjściem dziecka z domu jako ich prawni opiekunowie powinniśmy zapytać, dokąd zamierza iść i z kim tam będzie przebywać, jednak z policyjnego doświadczenia wynika, że nie wszystkich rodziców to interesuje.

Redakcja / KPP Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe