Chce zakazać używania Wi-Fi w placówkach publicznych. Napisał w tej sprawie petycję do sejmu

  • 27.10.2021, 16:00
  • News4Media
Chce zakazać używania Wi-Fi w placówkach publicznych. Napisał w tej sprawie… fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Do sejmu wpłynęła nietypowa petycja. Jej autor domaga się, aby polskie prawo zabraniało używania w niektórych placówkach sieci Wi-Fi. Pomysłodawca proponuje, aby niestosowanie się do zakazu karane było grzywną.

Przeciwnik szkodliwego promieniowaniaSprawę opisuje Rado ZET. Sejmowa Komisja do Spraw Petycji otrzymała pismo, w którym osoba niezgadzająca się na upublicznienie danych proponuje, aby zakazane zostało udostępnianie sieci Wi-Fi w szkołach, domach dziecka, przedszkolach oraz szpitalach. Autor dokumentu przekonuje, że „wytwarzają sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności dzieci, osób chorych i starszych” – cytuje rozgłośnia.

Według nadawcy petycji, szkodliwe promieniowanie może odpowiadać za nowotwory mózgu, choroby słuchu i zaburzenia psychiczne. Propozycją anonimowego pomysłodawcy zakazu jest również karanie placówek używających sieci wbrew ograniczeniu grzywną w wysokości 100 zł za każdy dzień łamania potencjalnego przepisu.Badania nad realnym wpływemOd wielu lat prowadzone są badania, które jednoznacznie wskazują na to, że bezprzewodowe połączenie Wi-Fi nie zagraża naszemu zdrowiu. Najbardziej wiarygodne przeprowadzone były we współpracy Światowej Organizacji Zdrowia i Międzynarodową Organizację Badań nad Rakiem. Żadne z nich nie wykazały, aby wpływały na ludzki organizm w szkodliwy sposób. Wnioski z podobnych badań opublikowała narodowa biblioteka medyczna prowadzona przez rząd federalny Stanów Zjednoczonych:
 

W odpowiedzi na obawy opinii publicznej dotyczące wpływu sieci Wi-Fi i bezprzewodowych na zdrowie oraz apele agencji rządowych o przeprowadzenie badań nad możliwymi problemami związanymi ze zdrowiem i bezpieczeństwem związanym z tą technologią, zakończono znaczną liczbę badań dotyczących technologii. (…) Ekspozycja na fale radiowe z sieci Wi-Fi i bezprzewodowych jest znacznie poniżej amerykańskich i międzynarodowych limitów narażenia na energię RF. Podczas gdy kilka badań donosi o skutkach biologicznych spowodowanych ekspozycją typu Wi-Fi.
 

Światowa Organizacja Zdrowia wielokrotnie podkreślała jednak, że nie ma jednoznacznych wyników badań, które potwierdzałyby szkodliwość fal.

News4Media

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe