Pożar w Tczewie: Nie żyje jedna osoba. Dwie zostały przewiezione do szpitala [AKTUALIZACJA]

  • 28.10.2021, 07:56
  • Redakcja
Pożar w Tczewie: Nie żyje jedna osoba. Dwie zostały przewiezione do szpitala… fot. PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 28 października około godz. 4:30 doszło do pożaru na ulicy Niepodległości 9.

Jak informuje straż pożarna na ulicy Niepodległości 9 po godzinie ok. 4:30 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Na miejsce wysłano 6 zastępów straży pożarnej. Niestety, jest jedna ofiara śmiertelna - to mężczyzna. Dwie inne poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. Z budynku ewakuowano 28 mieszkańców. O szczegółach mówi mł. kpt. Michał Myrda:

 

Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godzinie 4:37. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar w mieszkaniu na drugim piętrze a także osoby, które w skutek tego pożaru zostały uwięzione we własnych mieszkaniach. Te osoby nie mogły się ewakuować ze względu na to, że klatka została całkowicie zadymiona. Strażacy rozwinęli linie gaśnicze a także rozstawili drabinę mechaniczną, w celu ewakuowania osób, które znajdowały się powyżej pożaru.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Pożar w budynku zauważył mieszkaniec Tczewa, który wracał z pracy do domu. Mężczyzna natychmiast poinformował służby, dzięki czemu nie doszło do dalszego rozprzestrzenienia się ognia.

 

W wyniku tego pożaru śmierć poniosła jedna osoba, mężczyzna około 50 lat oraz dwie osoby zostały poszkodowane, które przez Zespoły Ratownictwa Medycznego zostały przewiezione do szpitali. Ewakuowaliśmy 28 osób w tym czworo dzieci. Na miejscu tego pożaru pojawiły się służby Urzędu Miejskiego, zespół zarządzania kryzysowego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Osoby te przeprowadziły wywiady z mieszkańcami, została im także zaoferowana pomoc. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O pomocy udzielonej pogorzelcom mówi Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie:

 

Akcja została uruchomiona, na miejscu pożaru nikt nie zgłaszał potrzeby pomocy - najważniejsza jest pomoc rodziny.

Jest niepokojąca różnica w tym co podaje Spółdzielnia Mieszkaniowa - do spółdzielni jest zgłoszonych 23 mieszkańców, my spisaliśmy na miejscu, że były tam 33 osoby. Staraliśmy się dowiedzieć, czy mają jakiekolwiek potrzeby do zaspokojenia - pojawiały się informacje, że zabezpieczają ich najbliżsi. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Osoby poszkodowane w pożarze mogą w każdym momencie zgłosić się po pomoc do Ośrodka. 

 

Na miejscu rozmawialiśmy także ze świadkami zdarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

fot. AK


Więcej informacji na naszej antenie.  

 

Redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe