Pogoń Dekpol Tczew z kolejnymi punktami. Zwycięstwo z Resovią

  • 02.11.2021, 08:44
  • Redakcja
Pogoń Dekpol Tczew z kolejnymi punktami. Zwycięstwo z Resovią fot. Pogoń Dekpol Tczew

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 30 października, Pogoń na własnym stadionie podejmowała Resovię Rzeszów. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla tczewianek.


Triumf tczewianek

 

Bramkę dla Pogoni na 2:1, po asyście Joanny Ścisłowskiej zdobyła Magdalena Sobal. Tak spotkanie z zespołem z Rzeszowa relacjonuje tczewska drużyna:
 

Początek spotkania należał do naszych zawodniczek. W 9' minucie po kilkupodaniowej akcji na w polu karnym znalazła się Katarzyna Nowak, która zagrała piłkę wzdłuż bramki, obrończyni z Rzeszowa chcąc przejąć piłkę niefortunnie skierowała ją do bramki. Po kilku minutach tczewianki mogły podwyższyć prowadzenie, niestety w sytuacji sam na sam z bramkarką pomyliła się Magdalena Sobal.

Następnie mecz bardzo się wyrównał, toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie nasze zawodniczki przejęły inicjatywę, kreowały sporo sytuacji podbramkowych, ale ostatecznie brakowało precyzji. W 80' minucie, po zagraniu od Joanny Ścisłowskiej z piłką w pole karne pobiegła Magdalena Sobal i lekkim uderzeniem obok wysoko interweniującej bramkarki skierowała piłkę do bramki. Końcówka spotkania była nerwowa w naszym wykonaniu, ale wynik już nie uległ zmianie. 

 

W kolejnym spotkaniu Pogoń Dekpol Tczew na wyjeździe zmierzy się z liderem 1 ligi kobiet -  Polonią Środa Wielkopolska. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe